EJOF plaukimo varžybose – K.Teterevkovos finalas ir istorinis estafetės plaukimas

Europos jaunimo olimpinio festivalio Dėre plaukimo varžybų finale plaukusi Kotryna Teterevkova liko šalia nugalėtojų pakylos. 100 m krūtine rungties atrankos bei pusfinalio plaukimuose ketvirtai buvusiai vilnietei lemiamame starte nepavyko pagerinti savo pozicijos.

Šiek tiek lėčiau nei pusfinalyje plaukusi lietuvaitė ir finale pasiekė ketvirtą rezultatą – 1 min. 10,45 sek. Tai – aukščiausia Lietuvos komandos iškovota vieta šių metų festivalyje.

teterevkoja ejof2017

Be K.Teterevkovos ketvirtąją festivalio dieną startavo dar 5 Lietuvos komandos plaukikai. 100 m laisvu stiliumi rungtyje 29-ą vietą užėmė Titas Smailys – 53,19 sek. Aleksandras Kasakovskis nuo jo atsiliko 0,19 sek. ir bendroje įskaitoje įsikūrė pora laiptelių žemiau.

Dvi lietuvaitės varžėsi 50 m laisvu stiliaus sprinto distancijoje. Iš jų geriausi sekėsi 47-ą rezultatą užfiksavusiai Emai Guzaitei, finišavusiai po 28,02 sek. Dvejomis pozicijomis žemiau atsidūrė Marija Rutkauskaitė, plaukimo takelyje užtrukusi 28,08 sek.

400 m kompleksinio plaukimo distanciją įveikęs per 4 min. 56,64 sek. 28-as galutinėje įskaitoje liko Germantas Švecovas.

Pirmą kartą Lietuvos plaukimo istorijoje Lietuvos komanda varžėsi mišrioje estafetėje 4x100 m laisvu stiliumi. Istoriniame plaukime varžėsi A.Kasakovskio, Liepos Kluonytės, M.Rutkauskaitės ir T.Smailio ketvertukas. Jų – laikas 3 min. 48,50 sek.

Šis rezultatas tapo naujuoju absoliučiu Lietuvos rekordu ir naujuoju Lietuvos rekordu iki 17 m. amžiaus grupėje.

Visi festivalio rezultatai

Paskutinę plaukimo varžybų dieną startuos Lietuvos komandos atstovai: G. Švecovas ir Arijus Pavlidi plauks 200 m nugara, K.Teterevkova – 200 m. krūtine, M.Rutkauskaitė ir L.Kluonytė – 200 m laisvu stiliumi. Vaikinų ketvertukas varžysis 4x100 m kompleksinio plaukimo estafetėje.