sudeikiai

Šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, Sudeikiuose (Utenos raj.) vyko 11-asis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2019", šiemet sutraukęs per 70 dalyvių. Šios varžybos kartu buvo ir Lietuvos atviro vandens čempionatas, kurio dalyviams teko plaukti 5 km. Be šios distancijos, plaukimo maratono dalyviai varžėsi dar dvejose trasose – 300 m ir 2,5 km nuotoliuose.

Ilgiausią distanciją pasiryžo įveikti dešimt plaukikų – trys moterys ir septyni vyrai. Pirmas atplaukė ir šalies čempionu tapo Povilas Strazdas (VMSC), 5 km nuotolį įveikęs per 1 val. 3 min 26 sek. Antrasis finišavo šiaulietis Roman Pokalo (1:05:11.0). Trečioji vieta atiteko Vaidotui Gumbiui (Ilgaplaukiai) – 1 val. 13 min. 32 sek. Ketvirta bendroje įskaitoje ir greičiausia iš moterų (14–17 m. grupėje) buvo Rugilė Girštautaitė (TKS Darna). Naujoji Lietuvos čempionė distanciją įveikė per 1 val. 13 min 32 sek. Juneta Krylovaitė (VMSC) tarp visų dalyvių finišavo šešta (1:25:10.0), o čempione vyresniųjų grupėje tapusi šiaulietė Ramona Krankalytė buvo septinta (1:26:21.0).

2,5 km ilgio trasoje varžėsi 54 dalyviai. Greičiausiai šį nuotolį įveikė Tadas Lėveris (KPM), užfiksavęs 31 min 4 sek. rezultatą. Antrasis finišavo Pavel Protaščiuk (Takas). Jo laikas – 31 min. 59 sek. Trečią vietą užėmė Jokūbas Jankauskas (Šiaulių Delfinas– 33 min 23 sek. Greičiausia moteris – Kučaitė Kamilė (Panevėžio „Žemyna“) – distanciją nuplaukė per 34 min. 30 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė aukštą 6-ą vietą.

Mini maratoną – 300 m ilgio distanciją – pasirinko plaukti 7 dalyviai. Joje nugalėjo Tautvydas Šerepka (Kaunas) – 5 min. 35 sek., o antra ir trečia vietos atiteko greta finišavusiems Romui Bičkauskui (Takas) ir Viktorui Okulevičiui (Takas) – 5 min 55 sek.

Išsamius varžybų rezultatus galite rasti čia.