Vaikų mokymo plaukti projekto baigiamasis renginys Kėdainiuose

Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Jaunesnysis mokyklinis amžius – geriausias laikas išmokti plaukimo technikos pagrindų, kadangi vaikystėje susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. 

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamas mokymo plaukti projektas, kurio metu pradinius plaukimo įgūdžius šiemet lavima daugiau nei 5800 bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių, 24-se skirtingose šalies savivaldybėse. Vaikų mokymo plaukti projektas yra vykdomas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD) ir Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centro (LMNŠC) ir UAB Maxima lėšomis. 

2018 m. gegužės 18 d. 12:00 val. LSU KĖDAINIŲ „AUŠROS“ PROGIMNAZIJOS PLAUKIMO BASEINE (25 m) (Chemikų g. 30, Kėdainiai) bus organizuojamas projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ baigiamąjasis renginys.

Baseiną užpildys moksleiviai iš įvairiausių šalies kampelių. Juos atlydės draugai, mokytojai, tėvai ir treneriai – viso apie 240 dalyvių. Renginyje savo išmoktus gebėjimus demonstruos 28 komandos mišrių estafečių plaukime 8 x 25 m pasirinktu būdu. Pasibaigus plaukimui kiekvienam estafečių dalyviui bus įteiktas dalyvio sertifikatas, komandoms atminimo suvenyrai ir saldūs prizai, o bendrojo ugdymo ir sporto mokykloms – padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą projekte.

Renginyje kviečiami dalyvauti projekto partneriai, kurie dalyvavo projekte 2017–2018 mokslo metais ir gavo finansavimą 32 plaukimo pamokų vykdymui. Toks renginys ne tik motyvuoja tobulėti, bet tuo pačiu yra puiki galimybė įsivertinti mokymo procese pasiektus rezultatus. 

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras siekia, kad plaukimo mokymas būtų prieinamas visiems vaikams. Kvalifikuotos plaukimo pamokos baseinuose ypač aktualios tiems, kas gyvena atokiau nuo plaukimo baseinų. Tokių vaikų dalyvavimas projekte nemaža dalimi priklauso nuo savivaldybių galimybių ir geranoriškumo pavėžėti vaikus iš mokyklų į baseinus ir atgal. 

„Džiaugiamės, kad galime koordinuoti mokymo plaukti projektus, kurie savo apimtimi vis plečiasi. 2017-2018 m. baseinuose dirbantys treneriai moko plaukti daugiau nei 5800 vaikų. Tikimės, kad nuo rudens šis skaičius dar padidės, o ateityje bus patvirtintas privalomas bendrojo lavinimo mokinių mokymas plaukti visoje Lietuvoje“ – sakė Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro vadovas Tomas Pakštys. 

Parengė mokymo plaukti projekto vadovas Ignas Vaičaitis

Picture1

50 metrų: ar galite tiek nuplaukti?

Kasmet Lietuvoje nuskęsta maždaug 200 žmonių, iš kurių apie 10 – vaikai. Dažnas tik galvoja, kad moka plaukti, tačiau pasak specialistų, lietuvių plaukimo įgūdžiai – nėra geri. Plaukimas ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, tai ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis nelaimingų atsitikimų vandenyje riziką.

Lietuvos plaukimo federacija (LPF), vykdydama vaikų mokymo plaukti programą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, siekia, kad profesionalus plaukimo ugdymas būtų prieinamas visiems vaikams – tiek didmiesčiuose, tiek regionuose. Prie programos įgyvendinimo šiemet ir vėl prisideda lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ – papildomo finansavimo dėka pilną plaukimo programą gaus 249 vaikų 8 Lietuvos regionų baseinuose.

„Džiaugiamės, jog „Maxima“ jau antrus metus iš eilės sutinka prisidėti prie programos finansavimo regionuose. Kvalifikuotos plaukimo pamokos baseinuose yra ypač reikalingos toliau nuo baseinų gyvenantiems vaikams. Tokiais atvejais yra itin svarbus savivaldybių bei įmonių įsitraukimas ir jų geranoriškumas prisidedant prie projekto, jų lėšomis padengiamos plaukimo pamokos, transporto išlaidos vaikų nuvežimui iš mokyklų į baseinus,“, – teigia projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vadovas Ignas Vaičaitis.

Iš viso šįmet pilną plaukimo pradžiamokslį ir pagrindinius plaukimo įgūdžius įgis 5800 vaikų, o 249 jų – „Maximos“ dėka.

„Vaikų mokymo plaukti programa padeda ugdyti jaunąją šalies kartą, galbūt – atrasti naujus talentus, skatina prasmingą, aktyvų laiko praleidimo būdą. Ši parama – ypatingai prasminga, ji padeda vaikams įgyti gyvybiškai svarbius plaukimo įgūdžius. Esame socialiai atsakinga įmonė, džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios programos finansavimo. Manome, jog kiekvienas Lietuvos moksleivis turi turėti galimybę išmokti plaukti“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Vaikams būtinos plaukimo pamokos

Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. „Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų, bet ir tiems, kurie yra labiau orientuojami į kitas papildomas veiklas – šokių, dailės, kalbų, informatikos ir pan. Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį. Plaukimo pamokas vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai, todėl jos yra itin kokybiškos“, – teigia I. Vaičaitis.

Pasak jo, individualus vaikų pasiekimų vertinimas bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui.

Po 32 pamokų pradinukas turėtų gebėti nuplaukti 50 metrų, t. y. 2 kartus perplaukti standartinį 25 metrų ilgio baseiną. „Nuplaukti 50 metrų kartais atrodo visai nedaug, tačiau kai pradinuką kausto vandens baimė, jis nežino, kaip elgtis vandenyje, o juo labiau kaip plaukti – tai tikrai didelis atstumas. Todėl užsiėmimų metu vaikus mokome ne tik plaukti, bet ir pamilti vandenį, jo nebebijoti“, – teigia programos vadovas.

2016-2017 metais mokytis plaukti pagal programą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ galėjo 1642 vaikais daugiau nei buvo planuota. „Maxima“ plaukimo programos vystymui skyrė 64 tūkst. eurų, dauguma šių lėšų paaukojo „Maximos“ pirkėjai, pirkdami akcijos apyrankes.

Sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams nuo 2009 m. LPF įgyvendina bendradarbiaudama su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija ir privačiais rėmėjais. Pagrindinis trukdis, norint šią programą įgyvendinti platesniu mastu šalyje – plaukimo baseinų infrastruktūra ir finansavimo trūkumas.

 

Rėmėjai ir partneriai

primus logo rgb

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

Renginių kalendorius

Balandis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Naujausi dokumentai

EJOF 2019-2021
2018.04.20-21 d. Alytus
Starto protokolai / Rezultatai

2017 m. EJOF rezultatai

--- 

Reitingas 25 m baseine
2017 08 01 - 2018 02 20 

Bendraukime