Pamokose mokysis plaukti 5800 šalies moksleivių

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai skuba ne tik į mokyklos suolus, bet ir į šalies baseinus, kur spalio mėnesį prasidėjo pirmosios projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ plaukimo pamokos, sukvietusios net 5800 visų šalies apskričių moksleivių.

Kone pusė savivaldybių neturi tinkamos mokymui plaukti infrastruktūros, todėl daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė mokytis plaukti baseine, kuriame dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimą į pamokas užtikrina savivaldybės.

Projekte dirba tik kūno kultūros ir sporto specialistams keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį. Vaikai mokomi plaukti pagal Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką, kurioje didelis dėmesys skiriamas ne tik trenerių kvalifikacijai, bet ir vaikų saugumui bei priežiūrai mokymosi plaukti metu.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėvai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų, bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas lavinimo veiklas.

Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį kokybiškose plaukimo pamokose, kurias vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Šiemet, kaip ir pernai, vaikai turi galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai. Tikimės, jog toks individualus vaikų pasiekimų vertinimas bus aiški žinia tėvams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sakė LPF viceprezidentė dr. Ilona Judita Zuozienė.

Siekiama, kad praėję bendrą 32 pamokų kursą vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sek.), mokės atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5–6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį – ,,burbulai“), gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje), plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sek.), išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius laisvu stiliumi su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m), bei sugebės nuplaukti 50 m nugara ar laisvu stiliumi.

Projektą ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ koordinuoja ir administruoja LPF, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projektas truks iki sausio mėn. (22 arba 15 pamokų) ir bus tęsiamas 2017 m. vasario–gegužės mėn. (10 ir 17 papildomų pamokų).

Mokymo plaukti trenerių seminare – D.Britanijos, Nyderlandų ir Airijos patirtis

Birželio viduryje Kaune įvyko mokymo plaukti trenerių seminaras, įgyvendinant projektą ,,Learn to Swim Clinic”. Jame šįkart dalyvavo ir žinias gilino per 60 plaukimo specialistų iš Lietuvos.

Pirmą kartą federacijos seminarų organizavimo praktikoje savo patirtimi dalinosi viešnios iš užsienio – Katie Towner (Didžioji Britanija), Alice Scholls (Nyderlandai) bei Diana Daly (Airija). Jos supažindino dalyvius su savo šalyje naudojamomis mokymo plaukti programomis.

Jei Nyderlanduose plaukimo mokymas labiau siejamas su nelaimių prevencija ir išgyvenimo įgūdžių lavinimu, tai Britų salyne šalia to siekiama, kad išmokę plaukti vaikai liktų baseinuose ir plaukimas taptų viena iš jų fizinio aktyvumo veiklų, kuri, galbūt, išsivystytų ir į profesionalų sportą.

British Swimming atstovė K.Towner organizavo darbą grupėse, kurių metų dalyviai kūrė įvairius žaidimus, padedančius mokyti vaikus plaukti. Jų dėka, vaikai plaukimą atranda per malonumą, tuo pačiu žaidimai yra edukacinio pobūdžio, todėl vaikai ne tik lengviau pripranta prie vandens, bet ir greičiau įsisavina reikiamus plaukimo elementus.

Parodomoje pamokoje mokymo plaukti procesą atskleidė trenerė Inga Pravdinskienė, o psichologė Ieva Petrukanecė seminaro dalyviams pristatė darbu su vaikais ir jaunimu ypatumus, trenerio vaidmenį ugdymo procese bei auklėtinių savireguliacijos metodus.

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė supažindino su pasaulinėmis mokymo plaukti tendencijomis, kurios buvo pristatytos 1-jame FINA suorganizuotame seminare ,,Swimming for all – Swimming for life”, jų aktualizavimą ir pritaikymą visose šalyse. Šios visas FINA nares apimančios programos rėmuose bus stengiamasi nustatyti bendrus plaukimo gebėjimų standartus, propaguoti plaukimo naudą, užkirsti kelią nelaimėms vandenyje bei dalintis įvairių šalių gerosiomis praktikomis.

,,Iš dalyvių atsiliepimų sprendžiame, kad seminaras tikrai pavyko. Jį organizuodami, pakvietėme lektores iš regionų, kurie nuo seno garsėja savitomis plaukimo tradicijomis ir turi sukaupusios didžiulę mokymo plaukti patirtį. D.Britanijos ir Nyderlandų atstovės dirba savo šalių federacijose, įgyvendina šios temos projektus, o Airijos patirtimi dalinosi ten gyvenanti ir plaukimo mokyklą įkūrusi lietuvė. Svarbu, kad susipažinę su kitų šalių patirtimi, mūsų treneriai stengiasi tobulėti, ieško naujų būdų ir metodų, sekdami ir priimdami šiuolaikines mokymo plaukti kryptis bei tendencijas”, – džiaugėsi I.J.Zuozienė.

,,Learn to Swim Clinic” yra bendromis LPF ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės lėšomis kovo-birželio mėn. įgyvendinamas projektas, kurios tikslas – tobulinti plaukimo specialistų kompetencijas mokymo plaukti, saugaus elgesio prie vandens ir skendimų prevencijos srityse, semiantis žinių iš pažangios užsienio šalių patirties.

Seminaro nuotraukų galerija

Rėmėjai ir partneriai

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

 
 Maxima

Renginių kalendorius

Spalis 2017
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Naujausi dokumentai

Nauja 1

LPF taurė
2017 m. lapkričio 10–11 d., Anykščiai
Nuostatai
Kvietimas
English

2017 m. Reitingai (09.12 d.) 

 Reitingas Top 100
Reitingas pagal Rudolph tšk.

Bendraukime