Mokymo plaukti trenerių seminare – D.Britanijos, Nyderlandų ir Airijos patirtis

Birželio viduryje Kaune įvyko mokymo plaukti trenerių seminaras, įgyvendinant projektą ,,Learn to Swim Clinic”. Jame šįkart dalyvavo ir žinias gilino per 60 plaukimo specialistų iš Lietuvos.

Pirmą kartą federacijos seminarų organizavimo praktikoje savo patirtimi dalinosi viešnios iš užsienio – Katie Towner (Didžioji Britanija), Alice Scholls (Nyderlandai) bei Diana Daly (Airija). Jos supažindino dalyvius su savo šalyje naudojamomis mokymo plaukti programomis.

Jei Nyderlanduose plaukimo mokymas labiau siejamas su nelaimių prevencija ir išgyvenimo įgūdžių lavinimu, tai Britų salyne šalia to siekiama, kad išmokę plaukti vaikai liktų baseinuose ir plaukimas taptų viena iš jų fizinio aktyvumo veiklų, kuri, galbūt, išsivystytų ir į profesionalų sportą.

British Swimming atstovė K.Towner organizavo darbą grupėse, kurių metų dalyviai kūrė įvairius žaidimus, padedančius mokyti vaikus plaukti. Jų dėka, vaikai plaukimą atranda per malonumą, tuo pačiu žaidimai yra edukacinio pobūdžio, todėl vaikai ne tik lengviau pripranta prie vandens, bet ir greičiau įsisavina reikiamus plaukimo elementus.

Parodomoje pamokoje mokymo plaukti procesą atskleidė trenerė Inga Pravdinskienė, o psichologė Ieva Petrukanecė seminaro dalyviams pristatė darbu su vaikais ir jaunimu ypatumus, trenerio vaidmenį ugdymo procese bei auklėtinių savireguliacijos metodus.

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė supažindino su pasaulinėmis mokymo plaukti tendencijomis, kurios buvo pristatytos 1-jame FINA suorganizuotame seminare ,,Swimming for all – Swimming for life”, jų aktualizavimą ir pritaikymą visose šalyse. Šios visas FINA nares apimančios programos rėmuose bus stengiamasi nustatyti bendrus plaukimo gebėjimų standartus, propaguoti plaukimo naudą, užkirsti kelią nelaimėms vandenyje bei dalintis įvairių šalių gerosiomis praktikomis.

,,Iš dalyvių atsiliepimų sprendžiame, kad seminaras tikrai pavyko. Jį organizuodami, pakvietėme lektores iš regionų, kurie nuo seno garsėja savitomis plaukimo tradicijomis ir turi sukaupusios didžiulę mokymo plaukti patirtį. D.Britanijos ir Nyderlandų atstovės dirba savo šalių federacijose, įgyvendina šios temos projektus, o Airijos patirtimi dalinosi ten gyvenanti ir plaukimo mokyklą įkūrusi lietuvė. Svarbu, kad susipažinę su kitų šalių patirtimi, mūsų treneriai stengiasi tobulėti, ieško naujų būdų ir metodų, sekdami ir priimdami šiuolaikines mokymo plaukti kryptis bei tendencijas”, – džiaugėsi I.J.Zuozienė.

,,Learn to Swim Clinic” yra bendromis LPF ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės lėšomis kovo-birželio mėn. įgyvendinamas projektas, kurios tikslas – tobulinti plaukimo specialistų kompetencijas mokymo plaukti, saugaus elgesio prie vandens ir skendimų prevencijos srityse, semiantis žinių iš pažangios užsienio šalių patirties.

Seminaro nuotraukų galerija

Rėmėjai ir partneriai

primus logo rgb

 senukai logo 

spo logo
 
logo arena
 

 Mirtha logo 

Renginių kalendorius

Balandis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Naujausi dokumentai

EJOF 2019-2021
2018.04.20-21 d. Alytus
Starto protokolai / Rezultatai

2017 m. EJOF rezultatai

--- 

Reitingas 25 m baseine
2017 08 01 - 2018 02 20 

Bendraukime