fina

Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) patvirtino galutinį FINA Pasaulio plaukimo taurės 2021 kalendorių. Spalio mėnesį iš viso įvyks keturi varžybų etapai.

Spalio 1–3 ir 7–9 dienomis plaukikus priims Berlynas (Vokietija) ir Budapeštas (Vengrija), o likę du etapai vyks Dohoje (Kataras) ir Kazanėje (Rusija) spalio 21–23 ir 28–30 dienomis.

Visi keturi etapai bus surengti 25 m plaukimo baseinuose, o sportininkai šiose varžybose taip pat turės galimybę įvykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens (25 m) plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 1621 dienomis Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudarys 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

„FINA Pasaulio plaukimo taurė tapo ikoniniu kasmetiniu renginiu, vertinamu visos plaukimo bendruomenės. Kiekvienais metais čia dalyvauja patys geriausi pasaulio sportininkai, visuomet leidžiantys stebėti puikius pasirodymus. Šiemet Pasaulio taurės varžybos bus atrankinės į FINA Pasaulio trumpo vandens (25 m) plaukimo čempionatą, kurio prizinis fondas taip pat buvo padidintas. Kaip ir žadėjau birželį pradėdamas eiti šias pareigas, sportininkai yra mano prioritetas, o prizinio fondo didinimas atspindi duotąjį pažadą“, – sakė FINA prezidentas Husain Al-Musallam.

Pasaulio čempionate Abu Dabyje plaukikai išsidalins daugiau nei 2,8 mln. JAV dolerių – tai kol kas didžiausia suma FINA organizuojamų varžybų istorijoje. Skelbiama, kad asmeninių rungčių prizinis fondas išaugs 50 proc., o už individualiai pagerintą pasaulio rekordą sportininkui atiteks 50 tūkst. JAV dolerių.

Pasak FINA prezidento, sporto pasauliui pamažu atsigaunant po pandemijos sukeltos pertraukos, FINA su nekantrumu laukia plaukikų, pasirodysiančių Pasaulio taurėje. FINA darbo grupė glaudžiai bendradarbiauja su vietos organizatoriais ir deda pastangas, kad sportininkams, treneriams ir plaukimo teisėjams būtų užtikrinta saugi varžybų aplinka.

2021 FINA Pasaulio plaukimo taurės kalendorius:

1.    Berlynas (GER) – spalio 1–3 d.
2.    Budapeštas (HUN) – spalio 7–9 d.
3.    Doha (QAT) – spalio 21–23 d.
4.    Kazanė (RUS) – spalio 28–30 d.

 

Primename, kad praėjusioje (2019 m.) FINA Pasaulio plaukimo taurėje Danas Rapšys bendroje vyrų įskaitoje užėmė antrąją vietą (234 taškai) ir nusileido tik Rusijos plaukikui Vladimirui Morozovui (333 taškai.) Lietuvis visų septynių etapų metu buvo nepralenkiamas tiek 200 m, tiek ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijose.

danas rapsys swc19 7

Lietuvos sportininkams taip pat priklauso ir trys Pasaulio plaukimo taurės rekordai. 50 m ilgio baseine 2019 metais du rekordus yra pasiekęs Danas Rapšys: 200 m l. stiliumi – 1 min. 44,38 sek., 400 m l. stiliumi – 3 min. 43,91 sek.; o trumpajame (25 m) baseine moterų 100 m plaukimo krūtine rungties rekordas nuo 2013 metų priklauso Rūtai Meilutytei – 1 min. 2,36 sek. Pastarasis rezultatas taip pat yra ir dabartinis planetos rekordas.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas (25 m) 2021
lapkričio 26-27 | Palanga

Rezultatai

 Atviras Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas 2021

lapkričio 27-28 | Kaunas

Rezultatai | Top10

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript