Birželio 17 d. Lietuvos plaukimo federacijos iniciatyva LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje buvo svarstyta plaukimo baseinų situaciją Vilniuje.

 

Posėdyje dalyvavo Lietuvos plaukimo federacijos ir Lietuvos vandensvydžio federacijos atstovai.

LPF prezidentė I.Zuozienė informavo komisijos narius, kad šiuo metu Vilnius pagal baseinų skaičių ir būklę lyginant su kitomis Europos sąjungos valstybių sostinėmis yra bene prasčiausioje situacijoje. Vasarai uždarius Vilniaus Lazdynų 50 metrų baseiną sostinėje nėra nei vieno baseino, kuriame galėtų būti vykdomos aukštesnio rango plaukimo varžybos pagal FINA taisykles. Susirūpinimą kelia tai, kad baseino uždarymo priežastis pagrindinės akcininkės – Vilniaus miesto savivaldybės – nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio susidariusi 170 tūkst. Lt. skola už plaukimo sporto mokyklos vaikų ir šiuolaikinės penkiakovės sportininkų treniruotes.

Keista buvo klausytis Vilniaus miesto administracijos Kultūros, švietimo ir sporto departamento skyriaus vedėjo Algimanto Liubinsko žodžių, jog tai dideli pinigai Vilniaus miestui. Juk kitose ES valstybių sostinėse savivaldybės išlaiko po keliolika 25 m ir 50 m uždarų ir atvirų baseinų ir jų kompleksus. Neramina ir tai, kad Vilniaus savivaldybė nepateikė konkrečių skolos gražinimo terminų bei numatomų kelių ieškoti finansavimo baseino remontui.

Po ilgų diskusijų LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis pasiūlė suformuluoti kreipimąsi į Ūkio ministeriją dėl galimybių ieškoti finansavimo baseino renovacijai. Taip pat bus kreiptasi į Vilniaus savivaldybę, prašant sukonkretinti skolos gražinimo terminus ir baseino veiklos atnaujinimo laiką.

Belieka tikėtis, kad Vilniaus miesto valdžia supras baseinų funkcionavimo svarbą ne tik vandens sporto šakų vystymui, bet ir gyventojų sveikatingumo, vaikų ir jaunimo užimtumo, socializacijos ir mokymo plaukti tikslais. Tai, be abejonės, ir šalies prestižo reikalas – turėti sostinėje baseiną, kuriame galėtų vykti plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės, vandensvydžio, šuolių į vandenį tarptautinės varžybos.

{jpageviews 00 none}  (iki gegužės 15 d.  buvo peržiūrėta 205) 

master click

Rėmėjai ir partneriai

primus derling logo
 
logo arena

programas finansuoja

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Lithuania Latvia Estonia
Baltic States Swimming Championships 2021
2021 03 06–07 | Klaipėda (LTU)

covid ban1

antidoping1

kandidatai1

mok plaukti1

Užsiprenumeruokite LPF naujienlaiškį!

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript