treneris

Fiziškai ir dvasiškai tobulo žmogaus idėja nuo Antikos laikų jaudino žmoniją. Galbūt todėl sportas, kaip socialinis reiškinys, jau nuo tų laikų tapo svarbia žmonių gyvenimo dalimi. Sunku patikėti, bet istorijos faktai liudija, kad žymus senovės graikų filosofai Pitagoras, Sokratas, Platonas propagavo sportą, patys buvo olimpiečiai ir tikėjo, kad sportas – svarbus protinės veiklos pagalbininkas.

Šiuolaikinėje visuomenėje kūno kultūra ir sportas itin svarbūs socialine, kultūrine, ekonomine ir politine prasme. Moderniose valstybėse seniai įsitvirtino nuostata, kad šalies pažangą rodo ne tik profesionalų laimėjimai, bet ir visuomenės požiūris į kūno kultūrą bei sportą ir aktyviai sportuojančių piliečių skaičius. Šiandien gerai žinome garsių sportininkų ir jų trenerių pavardes, sekame jų laimėjimus, jie yra mūsų herojai. O kaip jais tampama?

Gero trenerio tikslas – siekti ne tik rezultato

Daugiametį sportininko rengimą ir kelią pergalių link modeliuoja treneris. Jam talkina gydytojai, psichologai, masažuotojai, kineziterapeutai, sporto organizatoriai, mokslininkai, tačiau vis dėlto pagrindinis dirigentas šiame procese yra treneris. Todėl jo vaidmuo siekiant sportinių rezultatų yra neabejotinas. Tačiau gero trenerio veiklos tikslas nėra vien rezultato siekis.

„Treneris, pasirinkdamas savo profesiją, kartu pats užsikrovė ir didelę atsakomybę – auklėtinio asmenybės ugdymą. Sportininko rengimo vyksmas, kurį valdo treneris, – tai asmenybės ugdymas, reikalaujantis specialių žinių, profesinės kompetencijos, plataus universitetinio išsilavinimo, pedagoginio meistriškumo. Štai kodėl trenerio veikla tokia įvairialypė ir įdomi. Treneris privalo gerai išmanyti vaiko, paauglio, bręstančio jaunuolio ir suaugusio žmogaus psichologinius bei fiziologinius ypatumus, mokėti taikyti pedagoginius asmenybės ugdymo principus ir metodus“,– teigia žymus rankinio treneris ir pedagogas, Lietuvos sporto universiteto profesorius Antanas Skarbalius.

Treniravimo procese labai svarbu išmanyti nuolat atsinaujinančias ir sporto mokslu grįstas treniravimo technologijas. Sporto praktikoje ryškiau nei kasdieniame gyvenime atsiskleidžia sportininko ir jo trenerio asmenybė, charakterio savybės, profesiniai pasiekimai. Tai mus ir džiugina, o kartais ir liūdina, tačiau nepaisant to, trenerio specialybė ir profesinė veikla – jaunatviška, dinamiška ir perspektyvi.

Sporto šakos treneriai rengiami tik LSU

Studiju programos fb post 07LSU Treniravimo sistemos – vienintelė studijų programa Lietuvoje, kuri rengia visame pasaulyje vertinamus sporto šakų trenerius. Kompetentingų įvairių sporto šakų trenerių trūksta ir Lietuvoje. 2020–2021 m. m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sporto studijoms skiria 120 studentų krepšelių. Taigi jeigu esi sportiškas ir nori tapti profesionaliu sporto treneriu, rinkis šią studijų programą LSU, rimtai studijuok ir siek sporto bakalauro laipsnio.

Studijuodamas LSU galėsi išsirinkti tau tinkamiausią vieną iš 32 siūlomų specializacijų: aerobinė gimnastika, asmeninis treneris, atletinis rengimas, baidarių ir kanojų irklavimas, beisbolas, buriavimas, dviračių sportas, dziudo ir savigynos imtynės, boksas, fechtavimas, futbolas, graikų-romėnų ir laisvosios imtynės, irklavimas, krepšinis, kultūrizmas, lengvoji atletika, meninė gimnastika, neįgaliųjų sportas, orientavimosi sportas, plaukimas, rankinis, regbis, sportinė gimnastika, sportiniai šokiai, stalo tenisas, jėgos trikovė ir svarsčių kilnojimas, šaudymas, šiuolaikinė penkiakovė, tenisas, tinklinis, triatlonas, žiemos sportas.

Nepraleisk progos įgyti tarptautinės patirties – pagal Erasmus+ mainų programą galėsi išvykti dalinių studijų ir praktikos į Europos universitetus.

Baigęs studijas LSU būsi treneris, kuris mokės įdiegti naujausias vaikų ir suaugusių sportininkų rengimo technologijas. Galėsi dirbti sporto šakų treneriu sporto mokyklose ir klubuose, atletinio rengimo ir asmeniniu treneriu. Po bakalauro studijų galėsi siekti žinių Treniravimo sistemų, Sporto fiziologijos ir genetikos bei kitų sričių magistrantūroje.

Daugiau apie Treniravimo sistemas: https://bit.ly/2yrcWtW

Pagrindinė informacija stojančiajam: https://bit.ly/2WqWiCJ

Studijų programos direktorė Ilona Judita Zuozienė

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2022 m. Lietuvos neakivaizdinės ilgų nuotolių plaukimo varžybos
1500 m | 800 m | 400 m l. stiliumi

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript