aquatics diena

Šventės akimirka. Organizatorių nuotr.

Lietuvos plaukimo federacija antrus metus iš eilės prisijungė prie Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) iniciatyvos – paminėti Aquatics dieną. Šiemet šiai progai skirti renginiai savaitgalį sutraukė būrį vandens sporto mylėtojų.

Aquatics diena – gera proga prisiminti saugaus elgesio prie atvirų vandens telkinių taisykles ir iš arčiau susipažinti su skirtingomis vandens sporto šakomis. Tai ypač naudinga prieš naujuosius mokslo metus, kai vėl atsiveria baseinai ir į juos sugrįžta norintys išmokti plaukti vaikai.

Kauno plaukimo mokyklos baseine „Vilija“ šventės dalyviai stebėjo šuolių į vandenį pasirodymus ir turėjo unikalią galimybę sudalyvauti plaukimo treniruotėje ir smagioje šeimų plaukimo estafetėje.

Renginio metu skirtingus plaukimo būdus pristatė šalies plaukimo rinktinės nariai, olimpiečiai Giedrius Titenis ir Deividas Margevičius. Šventės taip pat nepraleido ir daugkartinė Lietuvos šuolių į vandenį čempionė Indrė Marija Girdauskaitė.

aquatics diena 2020 kpm

Deividas Margevičius ir Giedrius Titenis. Organizatorių nuotr.

Kauno „Girstučio“ baseino lankytojų taip pat laukė aktyvios edukacinės pramogos. Rytas prasidėjo Aqua Mix ir mankštos vandenyje užsiėmimais, o patys mažiausieji sudalyvavo bandomojoje mokymo plaukti treniruotėje.

Programą užbaigė dailiojo plaukimo pristatymas ir šios grakščios sporto šakos atstovių pasirodymas.

Iš Kauno Aquatics dienos estafetę perėmė Vilnius. Čia vyko inauguracinės atviro vandens plaukimo varžybos – Vilniaus plaukimo maratonas.

Balsio ežere plaukikai varžėsi 1, 2 ir 5 km ilgio nuotoliuose. O taip pat renginio dalyviai savo jėgas pasitikrino ir specialioje FINA WORLD AQUATICS DAY 300 m ilgio distancijoje. Joje greičiausia buvo Amelija Javtokaitė (4.51,6), nuo jos visai nedaug atsiliko Agnė Šeleikaitė (4.54,3), o trečia finišavo Laura Narkutė (5.00,5).

Visus plaukimo maratono rezultatus galite rasti čia.

aquatics diena 2020 vilnius

Varžybų akimirka. Organizatorių nuotr.

FINA tradiciškai nuo 2016 metų kasmet kviečia savo nares prisijungti prie iniciatyvos padrąsinti ir paskatinti žmones iš viso pasaulio kuo daugiau judėti vandenyje – baseinuose, upėse, ežeruose ar atvirose jūrose ir didinti sąmoningumą apie mokėjimo plaukti būtinybę.

FINA Aquatics dienos minėjimu yra populiarinamos vandens sporto šakos, prisidedančios prie socialinės žmonių gerovės ir jų vystymosi visame pasaulyje. Paprastai ši diena minima pirmąjį liepos savaitgalį, prieš liepos 19 d., kada 1908 metais buvo įkurta FINA, taip kiekvienais metais pažymint federacijos įsteigimą.

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
2022 m. Lietuvos neakivaizdinės ilgų nuotolių plaukimo varžybos
1500 m | 800 m | 400 m l. stiliumi

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript