Mokymas plaukti yra ne tik puiki fizinio lavinimo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Jaunesnysis mokyklinis amžius – geriausias laikas išmokti plaukimo technikos pagrindų, kadangi vaikystėje susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. 

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamas mokymo plaukti projektas, kurio metu pradinius plaukimo įgūdžius šiemet lavima daugiau nei 5800 bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių, 24-se skirtingose šalies savivaldybėse. Vaikų mokymo plaukti projektas yra vykdomas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (KKSD) ir Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centro (LMNŠC) ir UAB Maxima lėšomis. 

2018 m. gegužės 18 d. 12:00 val. LSU KĖDAINIŲ „AUŠROS“ PROGIMNAZIJOS PLAUKIMO BASEINE (25 m) (Chemikų g. 30, Kėdainiai) bus organizuojamas projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ baigiamąjasis renginys.

Baseiną užpildys moksleiviai iš įvairiausių šalies kampelių. Juos atlydės draugai, mokytojai, tėvai ir treneriai – viso apie 240 dalyvių. Renginyje savo išmoktus gebėjimus demonstruos 28 komandos mišrių estafečių plaukime 8 x 25 m pasirinktu būdu. Pasibaigus plaukimui kiekvienam estafečių dalyviui bus įteiktas dalyvio sertifikatas, komandoms atminimo suvenyrai ir saldūs prizai, o bendrojo ugdymo ir sporto mokykloms – padėkos raštai už aktyvų dalyvavimą projekte.

Renginyje kviečiami dalyvauti projekto partneriai, kurie dalyvavo projekte 2017–2018 mokslo metais ir gavo finansavimą 32 plaukimo pamokų vykdymui. Toks renginys ne tik motyvuoja tobulėti, bet tuo pačiu yra puiki galimybė įsivertinti mokymo procese pasiektus rezultatus. 

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras siekia, kad plaukimo mokymas būtų prieinamas visiems vaikams. Kvalifikuotos plaukimo pamokos baseinuose ypač aktualios tiems, kas gyvena atokiau nuo plaukimo baseinų. Tokių vaikų dalyvavimas projekte nemaža dalimi priklauso nuo savivaldybių galimybių ir geranoriškumo pavėžėti vaikus iš mokyklų į baseinus ir atgal. 

„Džiaugiamės, kad galime koordinuoti mokymo plaukti projektus, kurie savo apimtimi vis plečiasi. 2017-2018 m. baseinuose dirbantys treneriai moko plaukti daugiau nei 5800 vaikų. Tikimės, kad nuo rudens šis skaičius dar padidės, o ateityje bus patvirtintas privalomas bendrojo lavinimo mokinių mokymas plaukti visoje Lietuvoje“ – sakė Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro vadovas Tomas Pakštys. 

Parengė mokymo plaukti projekto vadovas Ignas Vaičaitis

Picture1

Rėmėjai ir partneriai

Vichy logo blue


ml logo 2013 black trans


primus derling logo


logo arena

programas finansuoja min

Naujausi dokumentai

Kalendoriai • Nuostatai • Rezultatai
Plaukimas
Šuoliai į vandenį
Dailusis plaukimas
Atviras vanduo
Veteranai
 
Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas (25 m) 2021
lapkričio 26-27 | Palanga

Rezultatai

 Atviras Lietuvos veteranų plaukimo čempionatas 2021

lapkričio 27-28 | Kaunas

Nuostatai | Paraiškos forma

kandidatai1

ekspertai pataria 2

LPF naujienlaiškis

Norėdami pateikti šią formą turite įgalinti javascript