Atvirų vandenų plaukimo varžybų sezonas atidarytas

A. Juodeškos asmen. albumo nuotr.
Birželio 20 d. Šveicarija (Jonavos raj.)
Varžybų prizininkai
Varžybų rezultatai

Lietuvos plaukimo mėgėjai pradėjo varžybų sezoną atvirame vandenyje. Savaitgalį Šveicarijoje (Jonavos raj.) buvo surengtas tradicinis Joninių plaukimo maratonas.

Šveicarijos tvenkinio prieplaukoje startavo net 123 dalyvių – tai jau vienuoliktą kartą surengtų varžybų rekordas. Varžybų išsiilgę plaukimo mėgėjai plaukė tris distancijas: 400 m, 2 km 300 m ir 5 km.

Absoliučiu etapo nugalėtoju tapo vilnietis Edgaras Štura. Jis 5 km nuotolį įveikė per 1 val. 6 min. 46,9 sek. ir antroje vietoje likusį Eimantą Šiburkį (Kauno PM) aplenkė beveik 8 minutėmis – jo laikas 1 val. 14 min. 45 sek. Trečią rezultatą (44 m. ir jaunesnių grupėje) užfiksavo Džiugas Miškinis (Kauno PM) – 1 val. 17 min. 3 sek. 45-erių metų ir vyresnių plaukikų grupėje nugalėjo Vaidotas Gumbis (Kaišiadorių Ilgaplaukiai), nuotolį nuplaukęs per 1 val. 19 min. 6 sek.

5 km distanciją pasirinko įveikti ir 6 moterys. Čia greičiausia buvo Merle Vantsi (U-klubi, Estija), nuotolį nuplaukusi per 1 val. 20 min. 39,4 sek. Kamilė Ilijonskytė (Kauno PM) nugalėjo 44 m. ir jaunesnių plaukikių grupėje. Jos rezultatas – 1 val. 22 min. 14 sek. Antra šioje grupėje finišavo Gabrielė Ivanauskaitė (Kauno PM) – 1 val. 30 min. 23 sek., o trečia – Juneta Krylovaitė (Vilnius) – 1 val. 32 min. 32 sek.

2300 m nuotolį greičiausiai tarp vyrų įveikė Erikas Grigaitis (Kauno PM). Nugalėtojo laikas – 31 min. 26,3 sek. Nuo jo nedaug atsiliko Eimantas Milius, finišavęs per 32 min. 6,4 sek.

sveicarija2020 1

Tarp plaukikių moterų šioje rungtyje greičiausia buvo Marija Rutkauskaitė (Kauno SM Startas), 2300 m nuplaukusi per 33 min. 53,4 sek. Puikiai pasirodė ir jaunesnės plaukimo dalyvės. 16 metų ir jaunesnių plaukikių amžiaus grupėje nugalėjo Beata Jakštaitė (Panevėžys) – 36 min. 5,6 sek. Nuo jos visai nedaug atsiliko kita Panevėžio plaukikė Ieva Vilimaitė (36:09.5). Greičiau nei per 37 min. distanciją įveikė ir 55–64 m. grupėje startavusi klaipėdietė Aida Vilimienė (36:45.4).

400 m plaukime nugalėjo Marius Kairys (Vilnius), distanciją įveikęs per 6 min. 41,7 sek. Antrą vietą užėmė Anžela Kovalenko (Kaipėda) – 6 min. 55,1 sek., o trečias finišavo dar vienas klaipėdietis Eduardas Klimentjevas (6:55.8).

Tai buvo pirmasis Kuršių marių maratono etapas. Antrasis vyks jau liepos 6 dieną Lampėdžiuose, kur bus surengtas Karaliaus Mindaugo plaukimo maratonas. Finalinis etapas liepos 11-ą dieną vyks Kuršių mariose.