Lietuviai Juneta Krylovaitė (20) ir Nikolajus Anikejevas (44), kartu su iš Kubos kilusiu Prancūzijos piliečiu Nino Fraguela (61) penktadienį, beveik antrą valandą nakties Didžiosios Britanijos laiku startavo iš Šekspyro paplūdimio Anglijoje ir po 12 val. 43 min. trukusio varginančio plaukimo pagaliau pasiekė Prancūzijos krantą.
Prasilenkė ir su medūzomis, ir su nelegaliais migrantais
Nuo Doverio iki Kalė uostų tiesiu keliu – 34 kilometrai, tačiau srovės komandai suformavo S formos maršrutą, tad distancija išsitęsė net iki 55 kilometrų. Plaukikai keitėsi kas valandą, kiekvienam teko po 4-5 atkarpas, bet apskaičiuoti, kiek kilometrų įveikė kiekvienas asmeniškai neįmanoma, nes skyrėsi ir plaukikų galimybės, ir srovių diktuojamos sąlygos.
Plaukikų Everestu vadinamas Lamanšo sąsiauris sudėtingas buvo ne tik dėl klastingų srovių, nepatogių bangų, vos 16-17 laipsnių vandens temperatūros bet ir dėl to, kad startuoti teko naktį. Hipotermija ir jūros liga – vienos dažniausių priežasčių, dėl kurių distancijos neįveikia net patyrę plaukikai, o hidrokostiumai ir kitos pagalbinės priemonės šio iššūkio metu draudžiami. Bangų supimas vos neparklupdė pirmojo į vandenį įšokusio Nino. Jis vėliau prisipažino, kad dėl pykinimo norėjo pasitraukti iš estafetės jau po pirmosios valandos, tačiau praėjęs negalavimas privertė susilaikyti nuo šio sprendimo.
Pati pradžia sudėtinga buvo ir Nikolajui, kurį taip pat nemaloniai nuteikė bangų supimas. „Paskutinę atkarpą jau jautėsi ir nuovargis, užtat, kai viskas baigėsi, norėjosi verkti iš džiaugsmo. Emocijos tokios pat, kaip gimus vaikui“, – sako Nikolajus. Jis sako visą kelionę jautęs savo kolegų iš „Baltic Amadeus“ palaikymą, todėl jiems yra be galo dėkingas
„Pavargusi, bet laiminga“, – taip savo būseną po plaukimo apibūdino Juneta. Ji sako, kad plaukti jai sekėsi gana lengvai, tačiau kartais gąsdino iki šiol nematyti jūros gyventojai bei prasilenkimas su medūzomis. Tačiau ne tik su jomis jai teko prasilenkti – trečiąją plaukimo atkarpą reikėjo galvoti, kaip išvengti susidūrimo su gumine valtimi, plukdžiusia nelegalius migrantus.
Beje, Juneta plaukimo metu laimėjo net porą dėžučių ledų, nes su treneriu Jurgiu Šeika buvo susilažinusi, kad pertraukų tarp plaukimų metu ji valgys ir miegos, tačiau treneris netikėjo, kad esant tokiai emocinei įtampai, kuri vyrauja plaukimų metu, įmanoma užmigti. Tačiau mergina du kartus buvo įmigusi taip kietai, kad komandai vos pasisekė ją prižadinti.
Ruošis naujam iššūkiui ir toliau rems „Ankstukus“
Juneta ir Nikolajus – kol kas pirmieji lietuviai, kuriems pavyko įveikti Lamanšą, bet jie abu neslepia ambicijų čia sugrįžti dar kartą ir iššūkį įveikti individualiai.
Perplaukti Lamanšą norinčių yra daug, bet licencijas lydėti plaukikus turi tik ribotas skaičius laivo pilotų, tad gauti vietą iššūkiui yra sudėtinga. Tačiau šiandien jau žinoma, kad Juneta savo jėgas individualiame plaukime per Lamanšą išbandys po poros metų, rugpjūčio antroje pusėje, tad laukia rimtas pasiruošimas. Abu plaukikus palaiko ir jais tiki treneris Jurgis. „Viskas priklauso nuo darbo ir įdėtų pastangų. Daug naujų dalykų išmokome ruošdamiesi šiam plaukimui, bet dar daug ko turime ir išmokti. Neįmanomų dalykų nėra – Lamanšą neseniai įveikė ir neįgalių plaukikų komanda iš Indijos, kurie patys net į vandenį nesugebėjo įlipti, bet vis tiek perplaukė. Todėl tikiu abiem savo plaukikais ir sakau: Lietuva yra ne tik krepšinio šalis, bet ir labai gerų plaukikų šalis“, – sako treneris.
Savo plaukimą komanda skyrė „Ankstukams“. Jie skatina aukoti fondui ir surinkti 30 tūkst. Eurų universaliam inkubatoriui, kuris būtų padovanotas Klaipėdos universitetinei ligoninei.
„Giraffe OmniBed Carestation“ – tai kūdikio inkubatoriaus ir šildytuvo derinys. Šis universalus inkubatorius suteikia visas įmanomas sąlygas per anksti gimusiems kūdikiams išgyventi – aprūpina deguonimi, saugo akytes, ausytes nuo išorinių veiksnių ir kt. Šiame inkubatoriuje galima talpinti kūdikėlius, pasiekusius išgyvenimo ribą – nuo 22 savaičių ir 4 dienų.
„Žmogaus galimybių ribų niekas nežino, tačiau bet koks pasiekimas įmanomas tik įdėjus pastangų. Mažyčiai, anksčiau laiko gimę kūdikėliai šiuolaikinių technologijų dėka turi žymiai daugiau galimybių išgyventi ir tai mes kiekvienas galime jiems padėti bendrų pastangų dėka“, – sako Juneta ir Nikolajus. Kol kas iš įrangai būtinos 30 tūkstančių eurų sumos surinkta tik labai nedidelė dalis, bet plaukikai pasirengę įdėti laiko ir pastangų tiek, kiek prireiks visai sumai surinkti.
Prie paramos galime prisidėti kiekvienas:
Gavėjas: labdaros ir paramos fondas GERŲ DARBŲ DIRBTUVĖS
Paskirtis: LAMANŠAS
Banko sąskaita: LT747044060007982933
Bankas: AB SEB bankas
Banko kodas: 70440
SWIFT: CBVILT2X
Organizatorių inf.