Atviras vanduo

Atviro vandens plaukikai vėl priėmė Kuršių marių iššūkį

A. Juodeškos albumo nuotr.

Kintai, Šilutės raj.
Liepos 13 d.
Kuršių marios
Rezultatai

Pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas atviro vandens plaukimo maratonas sugrįžo ir šiemet. Liepos 13 dieną atviro vandens plaukikai rinkosi į Kintus (Šilutės raj.), kur startavo Kuršių marių maratonas.

Jame šiemet sudalyvavo 27 plaukikai ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių, nepabūgę nei šalto vandens, nei vėjo keliamų bangų. Dalyviams teko varžytis dvejose – 2 km ir 10 km distancijose.

Didžiausia konkurencija vyko vyrų 10 km laisvu stiliumi plaukimo rungtyje. 44 metų ir jaunesnių grupėje greičiausias buvo Edgaras Štura, atstumą įveikęs per 2 val. 24 min. 46,8 sek. Antras finišavo Artūras Štura – 2 val. 39 min. 39 sek. Per mažiau nei tris valandas finišavo ir trečias atplaukęs Pavel Protaščiuk – 2 val. 58 min. 35,6 sek. 45–59 metų grupėje nugalėjo Vaidotas Gumbis. Jo laikas – 3 val. 9 min. 29,1 sek.

Tokią pačią distanciją pasirinko įveikti ir dvi merginos – jauniausios maratono dalyvės. Rugilė Girštautaitė 10 km nuplaukė per 3 val. 13 min. 32,3 sek., o Juneta Krylovaitė – 3 val. 30 min. 23,7 sek.

Vyrų 2 km l. stiliumi distancijoje skirtingose amžiaus grupėse greičiausi buvo Jaroslav ProninMaksim Skrygin ir Sigitas Katkevičius. Geriausią rezultatą užfiksavo J. Pronin – 31 min. 59,2 sek. O analogiškoje moterų rungtyje  Elena LisnyakLiudmila KohanRenata Gadliauskienė ir Natalia Aleshchenko, kuri čia buvo greičiausia – 38 min. 30,9 sek.

Kitas atviro vandens sportininkų startas jau liepos 27 dieną vyksiančiame Platelių maratone.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai