Atviras vanduo

Šalies plaukikai vėl varžėsi Alaušo ežere

Rugpjūčio 7 d. Alaušo ež. (Sudeikiai, Utenos r.) Rezultatai

Po metų pertraukos šeštadienį Sudeikių miestelyje (Utenos r.) buvo surengtas Lietuvos atviro vandens plaukimo čempionatas, o taip pat jau 12 kartą čia įvyko ir tarptautinis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2021”.

Iš viso varžybose Sudeikiuose startavo beveik 60 sportininkų – nuo perspektyvaus jaunimo iki patyrusių plaukimo veteranų.

Dėl šalies čempionų titulų 18 plaukikų varžėsi 5 km ilgio distancijoje.

Vyrų grupėje greičiausiai plaukė ir nugalėtoju tapo Povilas Strazdas (BTT Cloud), užfiksavęs 1 val. 1 min. 29 sek. rezultatą. Sidabras atiteko Artūrui Kantautui (01:02:49). Trečias finišavo Artūras Štura (Poseidonas) – 1 val. 4 min. 33 sek. Jis tik sekunde pranoko ketvirtą vietą užėmusį savo brolį Edgarą.

Jaunių (14–17 m.) įskaitoje stipriausiai pasirodė Eimantas Šiburkis (KPM). Čempiono laikas – 1 val. 5 min. 7 sek. – buvo penktas tarp visų didžiojo maratono dalyvių. Antrą vietą jaunių įskaitoje užėmė Joris Majcher (CNPR) – 1 val. 10 min. 15 sek., o bronzą iškovojo Nikita Žukas (VMSC Ruoniai) – 1 val. 13 min. 22 sek.

Šalies jaunių čempione tapo Kauno plaukimo mokyklos atstovė Kamilė Ilijonskytė. Finišavusi per 1 val. 11 min. 47 sek. ji parodė patį greičiausią laiką tarp visų šiose varžybose dalyvavusių moterų ir aplenkė antrą vietą užėmusią Saulę Bielinytę (01:13:28) iš Vilniaus miesto sporto centro. Trečia distanciją įveikė Kauno sporto mokyklai „Startas“ atstovaujanti Deimantė Paplauskaitė (01:13:36).

18 m. ir vyresnių dalyvių grupėje nugalėjo Ema Balčiūtė (01:16:19), pranokusi Ramoną Krankalytę (01:39:08) iš Šiaulių.

Sudeikių maratono dalyviai savo jėgas galėjo išbandyti ir trumpesnėse 2,5 km bei 300 m plaukimo distancijose.

Iš 33 plaukikų, kurie pasirinko įveikti 2,5 km nuotolį, greičiausias tarp vyrų buvo Erikas Aukštikalnis (HighPeaks Lietuva). Jo laikas – 34 min. 3 sek. Tarp moterų geriausiai pasirodė Meda Mikučionytė iš Utenos. Sportininkė distanciją nuplaukė per 38 min. 45 sek.

Skirtingose amžiaus grupėse nugalėtojais šioje rungtyje tapo: Ieva Karpavičiūtė, Renata Gadliauskienė, Aiškutė Buzelytė, Jolanta Kozak, Kostas Vaičiūnas, Jokūbas Jankauskas, Žygintas Ramanauskas, Michael Jan Zimmermann, Giedrius Žėkas, Julius Bezzubovas, Arvydas Burinskas, Vilmantas Krasauskas, Arlandas Juodeška.

300 m plaukime (4 dalyviai) nugalėjo Simonas Žėkas (Olimpo pradžia), finišavęs per 3 min. 53 sek. Jo komandos draugė Akvilė Sabonytė užfiksavo 4 min. 17 sek. laiką. Kiek lėčiau plaukė Jonas Majcher (CNPR) – 4 min. 51 sek. ir Vladimir Fedotov iš Klaipėdos – 6 min. 0 sek.

Sportininkai, plaukę su hidrokostiumais, varžėsi atskiroje įskaitoje.

Linas Meškauskas 5 km įveikė per 1 val. 56 min. 15 sek., o Laura Petruševičienė (BTT) – per 2 val. 13 min. 50 sek. 2,5 km distanciją Lina Bielinienė (Olimpo pradžia) nuplaukė per 41 min. 12 sek., o Jaunius Strazdas (BTT Cloud) – per 34 min. 18 sek.

VISI REZULTATAI | NUOTRAUKOS

Atviro vandens mėgėjai progų pasivaržyti dar turės – minint Pasaulinę FINA Aquatics dieną, rugpjūčio 28 d. Vilniuje, Balsio ežero pagrindiniame paplūdimyje, startuos Vilniaus plaukimo maratonas. Daugiau apie Aquatics dieną sužinokite čia.