Dailusis plaukimas

Estijoje įvyko pirmasis Baltijos šalių artistinio plaukimo čempionatas

Lapkričio 25–27 Tartu (EST) Nuostatai Rezultatai Varžybų svetainė

Praėjusį savaitgalį Tartu vandens centre „Aura“ pirmą kartą surengtas atviras Baltijos šalių artistinio (dailiojo) plaukimo čempionatas, kuriame varžėsi ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkai, bet ir Austrijos ir Ukrainos atstovai.

Lietuvos rinktinei atstovavo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkės.

„Šis Baltijos šalių čempionatas buvo organizuojamas pirmą kartą. Dalyvavo penkios šalys. Mūsų sportininkėms tai buvo pirmas startas šį sezoną, rezultatai labai geri“, – Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komandos pasirodymą įvertino trenerė Kristina Zajauskienė.

Čempionato dalyviai varžėsi šešiose amžiaus kategorijose.

Dailiojo plaukimo varžyboms rekomenduojamas kiek gilesnis nei įprastas plaukimo baseinas, o seklesniame patogiai gali treniruotis tik grupės iki 13 metų. Todėl dauguma dalyvių, susirinkusių į vandens centrą „Aura“, taip pat buvo tokio amžiaus, o vyresni už juos sportininkai dalyvavo po vieną ar du.

Solo rungtyje (12 m. ir jaunesnės) čempionato auksą iškovojo Miglė Poškevičiūtė, surinkusi 121,2810 balo. Ji 6,0190 balo aplenkė estę Anną Paulą Tiidemann (115,2620). Trečia buvo Vaselisa Markova (109,8950) iš Latvijos.

13–15 m. amžiaus grupėje šios rungties sidabrą pelnė Rugilė Poškevičiūtė. Jos privalomos (figūrų) ir laisvosios programos pasirodymus teisėjai įvertino 125,7667 balo. Nugalėtoja tapo Estijos sportininkė Aleksandra Orlova (133,5636 ). Bronza atiteko jos tautietei Mariai Miai Tridvornovai (116,7576).

Duetų rungtyje (13–15 m.) Baltijos šalių vicečempionėmis tapo Rugilė Poškevičiūtė ir Austėja Vaitkutė, iš viso surinkusios 124,4622 balo. Už jų atliktą laisvąją programą teisėjai skyrė 68,4667 balo. Iki aukso medalių mūsiškėms pritrūko kiek daugiau nei penkių balų. Pirmąją vietą čia užėmė Estijos duetas – Aleksandra Orlova ir Alisa Valtanen (129,8273). Trečią vietą užėmė Rugilė Sugaudytė ir Jorė Vitkauskaitė (111,7409).

Jaunių amžiaus grupėje solo rungtyje sidabrą iškovojo Ieva Kazlauskaitė. Jos laisvąją programą varžybų teisėjai įvertino 65,5667 balo. Lietuvę 1,1666 balo aplenkė Latvijos sportininkė Jelizaveta Kalmikova (66,7333). Trečia šioje rungtyje buvo estė Loora Kurgjärv (64,3333).

Tos pačios jaunių amžiaus grupės duetų rungtyje Baltijos šalių čempionėmis tapo šių metų Europos jaunimo čempionato dalyvės Luknė Liandzbergaitė ir Miglė Dambrauskaitė, už laisvąją programą surinkusios 73,9000 balo. Sidabro medalius pelnė Beata Gineitytė ir Saulė Poškutė (71,6000).

Kombi rungtyje vienintelės pasirodžiusios lietuvės Beata Gineitytė, Ula Lazutkaitė, Saulė Poškutė, Ieva Kazlauskaitė, Miglė Poškevičiūtė, Rugilė Poškevičiūtė, Austėja Vaitkutė, Rugilė Sugaudytė ir Jorė Vitkauskaitė teisėjų buvo įvertintos 69,1333 balo.

Vyresniųjų sportininkių grupėje irgi vienintelė tarp dalyvių startavusi Urtė Dambrauskaitė solo rungtyje atlikusi laisvąją programą surinko 68,9000 balo.

Lietuvos komandą varžybose lydėjo trenerės Kristina Zajauskienė ir Jurga Dimšienė.

Organizatoriai tikisi, kad šis čempionatas taps tradiciniu ir nuo šiol vyks kasmet.