Dailusis plaukimas

Kaune vyko pirmosios dailiojo plaukimo varžybos

Lapkričio 30 dieną Kaune buvo surengtos pirmosios dailiojo plaukimo varžybos „Dailioji Bangos taurė 2019“. Varžybos vyko „Girstučio“ baseine, o jose dalyvavo daugiau nei 50 sportininkių iš Kauno (PK „Banga“) ir Šiaulių (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“).

Varžybos buvo sudarytos iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje (privalomojoje programoje) sportininkės atliko figūras, o antroje (laisvojoje) atliko duetų pasirodymą.

Privalomojoje programoje 2011 m. gim. ir jaunesnių amžiaus grupėje čempione tapo Meda Stankevičiūtė (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), antrąją vietą iškovojo Vėja Matonytė (PK „Banga“), bronzos medaliu pasipuošė šiaulietė Miglė Poškevičiūtė.

Privalomojoje programoje 2010 m. gim. amžiaus grupėje ant pakilos lipo dvi PK „Banga“ sportininkės. Aukso medaliu pasipuošė Miglė Kepežinskaitė, o bronzos Justina Kudirkaitė. Sidabras atiteko šiaulietei Viltautei Paliūnaitei.

Nepralenkiamos šiaulietės buvo 2009 m. gim. amžiaus grupėje ir 12 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje. Aukso medaliais pasipuošė Austėja Vaitkutė ir Beata Gineitytė, sidabru Rugilė Poškevičiūtė ir Deimantė Kavaliauskaitė. Bronzos medaliai atiteko Andželikai Daunoraitei ir Inetai Drukteinytei.

Didelio žiūrovų susidomėjo sulaukė antroji varžybų dalis – duetai. Šioje rungtyje 2009 m. gim. ir jaunesnių mergaičių grupėje pirmąją vietą iškovojo Darija Povilaitytė ir Austėja Vaitkutė (Šiauliai). Antroji vieta taip pat atiteko šiaulietėms Rugilei Poškevičiūtei ir Liepai Rutkauskaitei. Trečiąją vietą laimėjo PK „Banga“ sportininkės Vėja Matonytė ir Miglė Kepežinskaitė. 12 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje aukso ir sidabro medaliais pasipuošė kaunietės. Pirmoji vieta atiteko Emilijai Jurkšaitei ir Saulei Gaudėšiūtei, o antroji Liepa Jakubauskaitei ir Mildai Cvilikaitei.

Šiose varžybose Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinės pelnė 13 medalių, PK „Banga“ – 9 medalius.

Šių varžybų organizatorė ir vyr. teisėja Austina Kasperavičiūtė tikisi, kad tokios varžybos padės populiarinti dailiojo plaukimo sporto šaką ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.