Dailusis plaukimas

LEN Europos čempionatą pradės šalies dailiojo plaukimo atstovės

Goda Vaitekūnaitė ir Fausta Abramavičiūtė | Asmeninio archyvo nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 10–15 d. Starto protokolai Rezultatai

Gegužės 10 dieną Vengrijos sostinėje prasideda LEN Europos vandens sporto čempionatas. Į jį šiemet vyks ne tik Lietuvos plaukikai (jų startus galėsime sekti nuo gegužės 17 dienos), bet ir dvi šalies dailiojo (sinchroninio) plaukimo atstovės – Fausta ABRAMAVIČIŪTĖ ir Goda VAITEKŪNAITĖ. Septyniolikmetės sportininkės antradienį pasirodys duetų laisvojoje programoje, kur varžysis su kitų 19 šalių atstovėmis.

Lietuvės bus vienos jauniausių tarp konkurenčių, tačiau abiem merginoms tai puiki galimybė įsivertinti savo jėgas prieš liepą vyksiantį Europos jaunių čempionatą. Senojo žemyno suaugusiųjų čempionatas mūsų jaunosioms sportininkėms bus pirmosios varžybos po ilgos pertraukos.

„Pasiruošimo prasme buvo prastas sezonas, varžybų neturėjome dvejus metus. Turbūt kiekvienas treneris ir sportininkas supranta, ką tai reiškia. Lietuvoje varžybos nebuvo vykdomos, o užsienis mūsų sportininkėms buvo uždarytas, tad kažką planuoti ir tikėtis sunku. Norime oriai sudalyvauti ir pasitikrinti dabartinę savo formą“, – kalbėjo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ trenerė Jurga Dimšienė.

dailusis ltu klaipeda

Prieš Europos čempionatą F. Abramavičiūtė ir G. Vaitekūnaitė dienas leidžia Klaipėdoje, kur kartu treniruojasi ir ruošiasi būsimam pasirodymui.

„Taip, šis sezonas tikrai nėra lengvas, nesitikėjome, kad išvažiuosime į šias varžybas. Kai tik sužinojome, treniruotės akimirksniu tapo sudėtingesnės. Pirmomis dienomis buvo daug pykčių, kartais net ir ašarų, bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą!

Dabar esame treniruočių stovykloje Klaipėdoje, kiekvieną dieną stengiamės atiduoti kuo daugiau savęs, kad per tokį trumpą laiką pasiektumėme geriausią rezultatą, kokį tik galime. Kadangi neturėjome jokio starto apie dvejus metus, patiriame labai didelį stresą, nerimą ir baimę“, – atviravo Goda.

dailusis ltu

„Tik prieš mėnesį gavome patvirtinimą, kad važiuosime į suaugusių Europos čempionatą. Atvirai, turėjome labai mažai laiko pasiruošti šioms varžyboms, nes mūsų planuotas startas šiais metais turėjo būti liepos mėnesį, Europos jaunių čempionate. Reikia nepamiršti, kad dalyvausime ne savo amžiaus grupėje, o suaugusių.

Taip pat jau beveik dvejus metus nedalyvavome varžybose, todėl prieš šias varžybas patyrėme labai daug streso ir spaudimo. Svarbu tai, kad stengsimės pasirodyti mūsų jėgomis, kaip įmanoma geriausiai, ir pasiekti savo išsikeltus tikslus“, – sakė Fausta.

dailusis plaukimas vaitekunaite abramaviciute

Praėjusiame Europos čempionate (2018 m.) šioje rungtyje aukso medalius iškovojo rusės Svetlana Kolesničenko ir Varvara Subbotina. Apie Rusijos dominavimą dailiajame plaukime byloja ir 2019 m. Kvandžu (Pietų Korėja) vykusio pasaulio čempionato rezultatai – šios šalies atstovai ten laimėjo net devynias iš dešimties rungčių.

Į laisvosios programos finalą, kuris numatytas kitą penktadienį, gegužės 14 dieną, pateks 12 geriausiai atrankoje pasirodžiusių duetų.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai