Dailusis plaukimas

Lietuvos atstovės užbaigė pasirodymą Europos jaunių dailiojo plaukimo čempionate

Goda Vaitekūnaitė ir Fausta Abramavičiūtė Europos jaunimo čempionate | Timmy Cutugno nuotr.

Birželio 30 – Liepos 4 Gzira (Malta) Varžybų svetainė Tiesiogiai Starto protokolai/Rezultatai

Gziroje (Malta) šiomis dienomis vyksta LEN Europos jaunių (15–18 m.) dailiojo plaukimo čempionatas, kuriame varžosi per 350 sportininkų iš 29 šalių. Lietuvai jame atstovavo dvi Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinės Fausta Abramavičiūtė ir Goda Vaitekūnaitė (tren. Jurga Dimšienė).

Pirmąją varžybų dieną merginos atliko laisvąją programą. Už ją čempionato teisėjos lietuvėms skyrė 69.5000 balo. Šis rezultatas visai artimas lietuvių pasirodymui Europos suaugusiųjų čempionate, kuriame merginų laisvoji programa tąkart buvo įvertinta 70.4667 balo. F. Abramavičiūtė ir G. Vaitekūnaitė kvalifikacijoje aplenkė slovėnes Karin Pesrl ir Nika Seljak bei maltietes Davida Bonanno ir Valentina Marchi. Į rungties finalą pateko dvylika stipriausių duetų. Bendroje įskaitoje lietuvėms atiteko 20-a vieta, o į finalą su geriausiu rezultatu (91.7667) pateko Rusijos atstovės Violetta Evenko ir Elizaveta Minaeva.

Ketvirtadienį lietuvės atliko techninę programą, kurią teisėjos įvertino 22-a vieta (68.0258). Auksą šioje rungtyje iškovojo V. Evenko ir E. Minaeva (91.4742), sidabras atiteko Ukrainos duetui Olesia Derevianchenko ir Anastasiia Soldatenkova (88.0333), o bronzos medalius pelnė Gema Arquero Ortiz ir Marina Garcia Polo iš Ispanijos (85.7742).

EJASC 2021 20

Primename, kad praėjusiame Europos jaunių čempionate (2019 m.) F. Abramavičiūtė ir G. Vaitekūnaitė kartu su Natalija Ambrazaite, Neda Teišerskyte, Aina Bartkute, Ugne Ivoškute, Enrika Pakulnevičiūte ir Milda Aukščionyte dalyvavo grupės rungtyje. Tąkart merginos buvo 15-tos.

Senojo žemyno jaunimo čempionatai tęsis ir kitą savaitę. Liepos 6 dieną Romoje (Italija) prasidės Europos jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame varžysis ir vienuolika mūsų šalies plaukikų.

Ankstesni lietuvių pasiekimai LEN Europos jaunių čempionate

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai