Dailusis plaukimas

Paaiškėjo Lietuvos dailiojo plaukimo čempionės

Čempionato akimirka | Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ nuotr.

Gruodžio 17-18 Šiauliai Rezultatai: 1/2 | 2/2

Savaitgalį Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“ vyko atviras 2022 m. Lietuvos dailiojo plaukimo čempionatas, sutraukęs dalyvius ne tik iš Šiaulių, Kauno ir Vilniaus, bet ir kaimyninės Latvijos ir Estijos.

Sportininkės varžėsi trijose amžiaus grupėse.

Solo rungtis

12 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje auksą iškovojo latvė Marija Milt (123.715), sidabras atiteko šiaulietei Miglei Poškevičiūtei (120.960).

Tarp 13–15 m. jaunųjų sportininkių geriausiai šioje rungtyje pasirodė Gabriela Sabelnikova (126.073) iš Latvijos. Nuo jos visai nedaug atsiliko Šiaulių „Delfino“ auklėtinė  Rugilė Poškevičiūtė (123.836).

Vyresnių grupėje teisėjai daugiausiai balų (62.933) skyrė už šiaulietės Ulos Lazutkaitės pasirodymą. Ji aplenkė Loorą Kurgjarv (61.633) iš Estijos ir Ievą Kazlauskaitę (60.167) iš Šiaulių.

Duetai

Duetų rungtyje jauniausioje amžiaus grupėje prizininkes vietas iškovojo Estijos dailiojo plaukimo atstovės. Nugalėtojomis tapo Camilla Murray ir Ksenia Kuznetsova (119.520). Kaunietės Vėja Matonytė  ir Miglė Kepežinskaitė čia užėmė ketvirtą vietą. Jos iš viso surinko 99.590 balo.

13–15 m. amžiaus grupėje šalies čempionėmis tapo Šiaulių „Delfino“ auklėtinės Austėja Vaitkutė ir Rugilė Poškevičiūtė, pelniusios 127.430 balo. Mažiau nei balo iki bronzos medalių pritrūko ketvirtą vietą užėmusioms šiaulietėms Rugilei Sugaudytei ir Jorei Vitkauskaitei (121.311).

Vyriausių sportininkių grupėje nugalėjo šiaulietės Miglė Dambrauskaitė ir Luknė Liandzbergaitė (72.567). Už išsirikiavo dar du šiauliečių duetai – Saulė Poškutė ir Beata Gineitytė (68.100) bei Ieva Kazlauskaitė ir Ula Lazutkaitė (67.833).

Kombi rungtis

Kombi rungtyje vienintelės pasirodė šiaulietės – Austėja Vaitkutė, Rugilė Poškevičiūtė, Miglė Poškevičiūtė, Rugilė Sugaudytė, Jorė Vitkauskaitė, Ieva Kazlauskaitė, Ula Lazutkaitė, Saulė Poškutė ir Beata Gineitytė. Šiaulių „Delfino“ narės teisėjų buvo įvertintos 66.800 balo.