Kita

#8 Metų drąsa

Aštuntoji ir jau priešpaskutinė „LTU Swimming 2018“ apdovanojimų nominacija – „Metų drąsa“. Drąsą galime apibrėžti ne tik kaip baimės nebuvimą, bet veikiau jos įveikimą, kai užklupusias abejones atidedi į šalį ir neleidi suabejoti tuo, ką darai. Idėja atgaivinti Kuršių marių maratoną ne vienam pasirodė utopinė, tačiau prikelti šias rizikingas varžybas ėmėsi Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Juodeška, kuriam ir skiriame „Metų drąsos“ apdovanojimą.

Tokios varžybos – rimtas iššūkis ne tik niekada Kuršių marių nebandžiusiems perplaukti sportininkams, bet ir organizatoriams. Nuolat besikeičiančios oro sąlygos, vėjo keliamos bangos, siekiančios ir 70 cm, vandens temperatūra, neperkopianti aukščiau 21 laipsnio, ir 10 kilometrų atstumas nuo vieno iki kito marių kranto – nė iš tolo nepriminė olimpinės ramybės. Nerimo veide nepaslėpsi. Bene svarbiausias ir sudėtingiausias iššūkis – varžybų dalyvių saugumo užtikrinimas „trasoje“. Plaukikus nuolatos lydinčių ekipažų motorinėse valtyse išdėstymas, galimybė prireikus sustoti ir padėti plaukikams atsikvėpti ar parplukdyti juos į krantą, iškilus bėdai, prastas matomumas, per didelis dalyvių išsibarstymas nuotolyje – tai tik keletas uždavinių, kuriuos sėkmingai sprendė organizatorių komanda. Negana to, dar reikėjo pasirūpinti ir varžybų dalyvių apgyvendinimu, logistika bei kitais organizaciniais klausimais.

Kuršių marių maratonas – tai tik dar vienas įrodymas, kad nėra nieko neįmanomo, jeigu kryptingai sieki užsibrėžto tikslo. Tada net ir pačios neįtikėčiausios idėjos gali virsti realybe.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai