Kita

Dėl Girstučio plaukimo baseino Kaune

Kaune tęsiasi „Girstučio“ kultūros ir pramogų rūmų valdymo konkursas. Šiuo metu yra tikrinami konkursui pateikti dokumentai, o plaukimo baseino valdytojas turėtų paaiškėti kovo viduryje po derybų su potencialiu valdytoju. Galutinį sprendimą priims naujai išrinkta Kauno miesto taryba.

Kaip žiniasklaida jau skelbė, konkurse dalyvavo du kandidatai – geriausią pasiūlymą pateikęs ir 100 balų surinkęs konsorciumas – jį sudaro Klaipėdos „Švyturio areną“ valdanti UAB „Klaipėdos arena“ ir UAB „Sporto infrastruktūra“, ir VšĮ „Kauno virpstas“, surinkęs 8,5 balo.

Konsorciumas pateikė pasiūlymą, pagal kurį valdytų ne tik pramoginę, bet ir sportinę rūmų komplekso dalį, užtikrindamas geriausias sąlygas sportininkų treniruotėms. VšĮ „Kauno virpstas“ pateikė pasiūlymą valdyti tik pramoginę rūmų komplekso dalį. Konsorciumas savo pasiūlyme įsipareigojo kasmet mokėti 20 tūkst. eurų koncesijos mokestį savivaldybei, o „Kauno virpstas“ – 3 tūkst. eurų.

Plaukimo bendruomenėje tvyro niūrus jausmas apie „prarastą“ baseiną, todėl norime atsakingai išsklaidyti slogias ateities prognozes. Plaukimo baseinas nebus uždaromas,  jame ir toliau galės mokintis plaukti miestelėnų vaikai, vandens teikiama nauda naudotis ne tik Kauno gyventojai, bet ir miesto svečiai, baseine dirbantiems jauniems plaukimo specialistams nėra poreikio darbų ieškotis Norvegijos žuvų perdirbimo įmonėse. Nebus pamirštas ir didysis meistriškumo sportas.  

Lietuvos plaukimo federacija yra pasiekusi susitarimą su potencialiu baseino valdytoju, kuris visapusiškai apsaugo aukščiausio meistriškumo plaukikų interesus, suteikia galimybę ateityje treniruotis visų amžiaus grupių plaukimo rinktinėms. Susitarime aptartos galimybės vykdyti pagrindines sezono varžybas tokias kaip Lietuvos čempionatai, kitas tarptautinės varžybas. Sutarta, kad federacija dalyvaus baseine dirbančio personalo paskyrime. Taip pat apibrėžtos bendradarbiavimo sąlygos dėl vaikų mokymo programų vykdymo, plaukimo specialistų vystymo.

„Permainos visada kelia nerimą, bet kartu jos gali atnešti ir pozityvius postūmius į priekį“ – sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai