Kita

FINA ir LEN atšaukia artimiausias savo varžybas Rusijoje

FINA nuotr.

Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) po konsultacijų su sportininkais ir nacionalinėmis federacijomis paskelbė atšaukianti kovo 8 dieną Sankt Peterburge planuotas FINA vyrų vandensvydžio pasaulio lygos rungtynes tarp Rusijos ir Graikijos. Be to, atšaukiami ir FINA dailiojo plaukimo ir šuolių į vandenį pasaulio serijos etapai Kazanėje, turėję vykti balandžio 8-10 dienomis.

Kol kas nėra pranešama apie alternatyvias šių varžybų datas ir vietas, o dėl vėliau šiais metais Rusijoje numatytų kitų FINA renginių, tarp kurių ir pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas bei pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine, sprendimo priimta nėra.

FINA išplatintame pranešime teigia, kad „visi sportininkai, įskaitant besiruošiantys 19-ajam FINA pasaulio čempionatui Budapešte, nusipelno jaustis saugūs savo treniruočių ir varžybų aplinkoje, o svarbiausia – būti išgirsti“.

Pasak FINA, ji smerkia bet kokį agresijos aktą, todėl įvykius Ukrainoje atidžiai stebi ir yra pasiruošusi suteikti praktinę pagalbą nukentėjusiems bendros Aquatics šeimos nariams.

Europos plaukimo lyga (LEN) taip pat solidarizuojasi su Ukrainos sportininkais ir glaudžiai bendradarbiauja su Ukrainos plaukimo federacijos atstovais, siekdama užtikrinti, kad jie gautų reikiamą paramą.

LEN sprendimu, visos Rusijoje numatytos varžybos, įskaitant ir moterų vandensvydžio Europos lygos ketvirtfinalio rungtynes, yra nukeliamos. O tikslios varžybų datos ir vietos bus paskelbtos vėliau.

Kiek anksčiau Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pasmerkė karinius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir Baltarusijos vyriausybės sprendimą juos palaikyti.

Kaip praneša Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, TOK ragina visas tarptautines sporto federacijas perkelti arba atšaukti Rusijoje ar Baltarusijoje planuotas varžybas bei turnyrus, o pats TOK nei Rusijoje, nei Baltarusijoje olimpinių renginių nevykdys.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai