Kita

Jungtinis Šiaurės šalių plaukimo federacijų pareiškimas dėl padėties Ukrainoje

Lietuvos plaukimo federacija jungiasi prie bendro Šiaurės šalių plaukimo federacijų pareiškimo dėl padėties Ukrainoje.

Jungtinis Šiaurės šalių plaukimo federacijų pareiškimas dėl padėties Ukrainoje

Šiaurės šalių plaukimo federacijos griežtai smerkia Baltarusijos vyriausybės remiamos Rusijos vyriausybės invaziją į Ukrainą. Raginame tarptautinę vandens sporto bendruomenę, o ypač FINA, nedelsiant sustabdyti Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimą tarptautiniame vandens sporte, kol bus rastas taikus sprendimas ir visos šalys galės vienodomis sąlygomis dalyvauti būsimoje sportinėje veikloje.

Tai turėtų apimti visų šiuo metu Rusijoje ar Baltarusijoje planuojamų renginių perkėlimą arba atšaukimą, kaip jau prašė Tarptautinis olimpinis komitetas, ir Rusijos bei Baltarusijos pašalinimą iš visų oficialiai pripažintų vandens sporto renginių ir valdymo organų. Ukrainos sportininkai priversti ginti savo namus ir šeimas ir negali treniruotis ar rungtyniauti vien dėl nežmoniškų Rusijos ir Baltarusijos vyriausybių veiksmų. Kol ši padėtis nebus išspręsta, Rusija ir Baltarusija neturėtų dalyvauti tarptautinėse vandens sporto varžybose jokiu lygiu.

Situacijai išliekant, Šiaurės šalių plaukimo federacijos nedalyvaus jokiuose Rusijoje ar Baltarusijoje rengiamuose renginiuose, įskaitant FINA pasaulio jaunimo plaukimo čempionatą ir FINA pasaulio plaukimo (25 m) čempionatą, kuris šiais metais vyks Kazanėje, Rusijoje.

Mūsų širdys kartu su Ukrainos žmonėmis, kenčiančiais nuo šių brutalių karo veiksmų, ir brangiais draugais, kurie dabar yra stumiami į kovą ne dėl sporto šlovės, o dėl išlikimo.

Pia M. Johansen (Danija)
Simon Renno (Estija)
Rókur í Jákupsstovu (Farerų salos)
Ville Riekkinen (Suomija)
Björn Sigurðsson (Islandija)
Aivars Platonovs (Latvija)
Tomas Kučinskas (Lietuva)
Cato Bratbakk (Norvegija)

Pia Zätterström (Švedija)


Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė taip pat ragino visus Lietuvos sportininkus ir komandas nutraukti visus ryšius su Rusija.

„Sportas paprastai atsiejamas nuo politikos, tačiau agresoriaus atžvilgiu turi būti taikomos visos įmanomos priemonės. Todėl raginu visus Lietuvos sportininkus nutraukti ryšius su Rusija, nevykti į varžybas šioje šalyje ir nepriimti šios šalies sportininkų Lietuvoje.  Mūsų pozicija aiški ir tvirta“, – ministerijos pranešime cituojama J. Šiugždinienė.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai