Kita

LEN kviečia paremti Ukrainos sportininkus

Viktorijos Makovskajos nuotr.

Toli nuo gimtųjų namų, palikę artimuosius Ukrainos vandens sporto atstovai vis dar treniruojasi ir viltingai laukia ateities startų. Nacionalinių sporto federacijų ir organizacijų visoje Europoje pastangomis ukrainiečių atletai buvo aprūpinti pastoge ir reikiama parama, kad šie toliau galėtų sportuoti ir tęsti pasiruošimą svarbiausioms varžyboms. Visgi, norint ir toliau išlaikyti pagalbos teikimą, reikia papildomo finansavimo, todėl Europos plaukimo lyga (LEN) kviečia visus prisidėti prie paramos Ukrainos vandens sporto bendruomenei.

LEN, kaip ir Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) bei Tarptautinis olimpinis komitetas, įnešė po 100 000 JAV dolerių (apie 95 tūkst. eurų) į naują fondą, skirtą vandens sporto organizacijoms, nacionalinėms federacijoms, kurios jau dabar teikia neįkainojamą pagalbą Ukrainos sportininkams visoje Europoje.

Dėl prasidėjusio karo šie sportininkai ir treneriai buvo priversti palikti savo šalį, o dabar gali reguliariai treniruotis, tačiau federacijos, siūlančios jiems baseinų takelius ir apgyvendinimą, naudoja savo išteklius. LEN žino, kad minėtos organizacijos jau dabar susiduria su sunkumais, todėl joms būtina finansinė parama, kuri užtikrintų nenutrūkstamą pagalbos šiems sportininkams teikimą.

LEN skaičiavimu, suma, kuri padengtų bendras aktyviai besitreniruojančių sportininkų išlaidas ir dalyvavimą svarbiausiose šių metų varžybose, įskaitant Europos jaunimo čempionatą, galėtų siekti apie 1 mln. eurų.

„LEN apmokės Ukrainos sportininkų dalyvavimo Europos vandens sporto čempionate išlaidas, o dabar pradeda savo lėšų rinkimo projektą, skirtą jų pasirengimo išlaidoms padengti“, – informavo LEN prezidentas Antonio Silva.

LEN atidarė specialią banko sąskaitą, į kurią visi norintys (federacijos, įmonės, organizacijos ar asmenys) gali pervesti bet kokio dydžio aukas.

„Norėtume pabrėžti, kad nėra „neteisingos“ sumos. Bet kokia suma, kad ir kokia ji atrodytų, bus didžiulė pagalba remiant Ukrainos vandens sportą“, – pridūrė LEN vadovas.

Organizacijas, negalinčias prisidėti aukomis, LEN ragina atverti savo baseinų ir sporto centrų duris Ukrainos sportininkams. Pasak LEN, prireikus kai kurie Ukrainos sportininkai gali būti perkelti į naują centrą, taip padedant sumažinti finansinį spaudimą toms federacijoms, kurioms netrukus gali nebepavykti priimti Ukrainos sportininkų.

„Esame užtikrinti, kad daugelis iš jūsų prisijungsite prie šio ypatingo lėšų rinkimo projekto, įžiebdami nedidelį vilties žiburį Ukrainos sportininkų gyvenime, – sakė A. Silva. – Ukrainos sportininkai yra LEN sportininkai ir LEN turi moralinę pareigą padėti jiems įgyvendinti savo svajones“.

Daugiau apie LEN lėšų rinkimą ukrainiečių sportininkams sužinokite čia.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai