Kita

LPF vadovų vizitas Klaipėdoje

vakaru_ekspresas

Ketvirtadienį Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas ir viceprezidentė Ilona Zuozienė lankėsi Klaipėdoje. Vizito tikslas – susitikti su mieto meru Vytautu Grubliausku ir aptari baseinų infrastuktūros, plaukimo masiškumo ir meistriškumo vystymo klausimus mieste.

Aplankius savivaldybei priklausantį „Gintaro” ir Klaipėdos valstybinės kolegijos „Dinamo” baseiną buvo svarstomos galimybės apie racionalesnį abiejų baseinų panaudojimą plėtojant plaukimo sportą ir keliant miesto plaukikų meistriškumą.

Miestą anksčiau garsino čia išugdyti sporto meistrai, daugkartiniai plaukimo rekordininkai Olegas Cvetkovas, Jelena Anikina, Eduard Klimentjev, Monika Povilonytė, Artiom Zaicev, Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis Mindaugas Bružas, Atėnų olimpinių žaidynių dalyvis Pavel Suškov, 2009 metų pasaulio čempionato dalyvis Mndaugas Margis ir daugelis kitų sportininkų. Tačiau šiuo metu plaukikų pasiekimai uostamietyje yra ypač supratėję.

„Šiuo metu Klaipėdoje situacija – viena prasčiausiu Lietuvoje. Miestas turi tik pusantro veikiančio baseino. Dėl to Klaipėdoje yra daugybė vaikų kurie net nemoka plaukti. Bazių nebuvimo pasekmės matosi ir sportiniuose pasiekimuose. Paskutiniame Lietuvos plaukimo čempionate dalyvavo 14 klaipėdiečių sportininkų, tačiau tik vienam jų pavyko patekti į finalą“, – su situacija supažindino T. Kučinskas.

,,Gintaro“ baseinas, nors ir po renovacijos, negali patenkinti sportuojančiųjų poreikių. Norintiems lankyti plaukimo treniruotes sąlygos reikšmingai pagerėtų racionaliai panaudojant ir Klaipėdos valstybinės kolegijos ,,Dinamo“ baseiną, kuriame šiuo metu sportininkų treniruotės nevykdomos ir baseinas dirba nuostolingai. Susitikime Klaipėdos meras V.Grubliauskas ir kolegijos direktorius V. Kuznecovas pritarė T.Kučinsko minčiai, kad šiuo metu būtina ieškoti bendrų sprendimų dėl baseino panaudojimo galimybių sportininkams.

Klaipėdos mero V. Grubliausko teigimu, šio baseino įtraukimas į sportininkų rengimo sistemą jokiu būdu neatitolintų naujojo, 50 m baseino, statybų planų. Klaipėdoje planuojama iki 2016 metų pastatyti naują 10 takų 50 metrų FINA reikalavimus atitinkantį plaukimo baseiną.

LPF vadovas patikino, kad naujojo baseino Klaipėdoje atidarymas būtų puiki proga vykdyti baigiamąjį Lietuvos nacionalinės plaukimo rinktinės pasirengimo etapą prieš Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes 2016 metais, o taip pat ir kitus stambius tarptautinius plaukimo renginius mieste.

Daugiau skaitykite:

vakaru_ekspresas   Kl.lt
     

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai