Kita

LPF VK posėdis: paskelbti rinktinių formavimo kriterijai, priimtas naujas juridinis narys

Vasario 12 dieną Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) Vykdomasis komitetas rinkosi į nuotolinį posėdį, kuriame buvo patvirtinti Lietuvos rinktinių formavimo kriterijai, nuspręsta, kaip vyks atranka į Baltijos šalių čempionatą ir diskutuoti bei priimti kiti sprendimai.

Šalies rinktinių formavimo kriterijai

Vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai pritarė Trenerių tarybos pasiūlytiems Lietuvos rinktinių formavimų kriterijams. Rinktinės kandidatų sąrašas bus atnaujinamas, jį papildant tais plaukikais, kurie pasieks paskelbtus kriterijus. Lietuvos plaukimo federacija tokiems sportininkams pasistengs užtikrinti reikiamas treniruočių sąlygas, suburdama plaukikus į panašaus pajėgumo grupes, kuriose jie galės tobulėti kartu. Su rinktinių formavimo kriterijais galite susipažinti čia.

LPF varžybų tvarkos pakeitimai

Posėdžio metu federacijos viceprezidentas Saulius Binevičius pristatė 2021 metų LPF organizuojamų varžybų tvarką. Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių ir Baltijos šalių čempionato varžybų dalyvių mokesčiai, normatyvai ir baudos savo startą be pateisinamos praleidusiems sportininkams buvo pritaikytos pagal ankstesnį 2020 metų modelį. Vėliau vyksiančių varžybų tvarka (pradedant Lietuvos plaukimo čempionatu) keisis.

Skirtingoms sportininkų amžiaus grupėms LPF varžybų normatyvai bus pritaikyti pagal FINA reitingo taškų sistemą. Norintys startuoti 50 ir 100 m ilgio distancijoje plaukikai turės būti pasiekę 500 (suaugusieji), 460 (jaunimas), 400 (jauniai) arba 300 (jaunučiai) FINA reitingo taškų. Ilgesnėms distancijoms bus atitinkamai taikomi 420, 390, 340 ir 260 FINA reitingo taškų. Detaliau su varžybų dalyvių mokesčiais, baudomis ir normatyvais galite susipažinti čia.

Atranka į Baltijos šalių čempionatą

Vykdomojo komiteto nariai taip pat bendru sutarimu patvirtino Trenerių tarybos siūlytus atrankos kriterijus į kovo 6–7 dienomis Klaipėdoje vyksiantį Baltijos šalių plaukimo čempionatą. Į Youth kategorijos Lietuvos komandą pateks po 2 geriausius rungties rezultatus per įskaitines varžybas užfiksavusius sportininkus, į Junior kategorijos – sportininkai, olimpinėse rungtyse surinkę daugiau kaip 650 FINA reitingo taškų, o į Open kategorijos komandą – surinkę daugiau kaip 700 reitingo taškų. Galutinė šalies komandos sudėtis paaiškės po Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių, iki vasario 25 dienos. Su atrankos kriterijais plačiau galite susipažinti čia.

Naujas LPF narys

Posėdyje dalyvavę komiteto nariai vienbalsiai patenkino VšĮ Plaukimo klubo „Šilainiai“ prašymą tapti nauju LPF juridiniu nariu. Šis plaukimo klubas jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja plaukimo veiklose visoje Lietuvoje, organizuoja tarptautines varžybas, taip pat vykdo mokymo plaukti programą. Dabar Lietuvos plaukimo federacija vienija 26 mūsų šalyje registruotas sporto mokymo įstaigas, miestų federacijas, klubus, propaguojančius ir vystančius plaukimą, šuolius į vandenį ir dailųjį plaukimą.

Kitas Vykdomojo komiteto posėdis numatytas kovo 19 dieną.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai