Kita

Metų geriausieji 2019: sportininkų pasiekimai

medal 1

Praėjusiais metais Lietuvos plaukikai ir toliau garsino šalies vardą svarbiausiose tarptautinėse varžybose ir čempionatuose bei vieni iš pirmųjų prasiskynė kelią į vis labiau artėjančias Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

   Medaliai Aukščiausi pasiekimai
medal 1 medal 2 medal 3
 Pasaulio vandens sporto čempionatas 0 0 0  4 vieta  Danas Rapšys
 Europos plaukimo čempionatas (25 m) 2 0 0  1 vieta x2  Danas Rapšys
 Pasaulio studentų vasaros žaidynės 0 0 0  4 vieta x2  Andrius Šidlauskas
 Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas 0 0 0  5 vieta  Kotryna Teterevkova
 Europos jaunimo plaukimo čempionatas  0 1 0  2 vieta  Kotryna Teterevkova
 Europos jaunimo olimpinis festivalis 0 0 0  4 vieta  Aleksas Savickas
           
 Pasaulio plaukimo taurė 14 5 3
 1 vieta x14 
 2 vieta x4
 2 vieta
 3 vieta x3
 Danas Rapšys
 Danas Rapšys
 Andrius Šidlauskas
 Andrius Šidlauskas
 „Nordic“ amžiaus grupių čempionatas 1 5 3  1 vieta  Daniil Pancerevas
 Šiaurės šalių šuolių į vandenį čempionatas 0 2 1
 2 vieta
 2 vieta
 Martynas Lisauskas
 Kasparas Augutis ir Sebastian Konecki
 Pasaulio veteranų čempionatas 5 7 5
 1 vieta x2
 1 vieta x2
 1 vieta
 John Deininger
 Liucija Balsienė
 Asta Girdauskienė ir Liucija Balsienė
 

2020-uosius Lietuvos plaukikai pasitiko užsitikrinę dalyvavimą mažiausiai keturiose Tokijo olimpinių žaidynių plaukimo programos rungtyse. Pirmasis iš lietuvių dar kovo 2 dieną vykusiose Lietuvos žiemos pirmenybėse kelialapį į Tokiją pelnė D. Rapšys, įvykdęs A normatyvą 200 m l. stiliumi rungtyje. Metų eigoje panevėžietis įvykdė dar porą kvalifikacinių normatyvų 400 m l. stiliumi ir 200 m kompl. plaukimo distancijose. Dar vienas normatyvas 100 m krūtine rungtyje pakluso Andriui Šidlauskui.

1 pasiekimai

Kelialapį į Tokijo žaidynes taip pat jau yra iškovojusi ir Lietuvos vyrų estafetės 4 x 100 m kompl. būdu komanda (D. Rapšys, A. Šidlauskas, D. Margevičius ir Simonas Bilis), užėmusi 11 vietą pasaulio čempionate.


Pasaulio vandens sporto šakų čempionatas

Kvandžu, Pietų Korėja | Liepos 12–28 d.

2 pasiekimai

Iš pasaulio čempionato Pietų Korėjoje mūsų sportininkai grįžo be medalių. Geriausią pasirodymą demonstravo Danas Rapšys, iškovojęs 4-ą vietą vyrų 400 m l. stiliumi rungtyje. O apmaudžiai susiklostęs vyrų 200 m l. stiliumi finalas, kuriame D. Rapšys pirmas palietė finišo sienelę, bet buvo diskvalifikuotas, jau tik istorija. Iš viso Lietuvai šiame čempionate atstovavo 10 sportininkų: be jau minėto D. Rapšio čia taip pat varžėsi dar 7 plaukikai (Simonas Bilis, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas, Kotryna Teterevkova ir Ugnė Mažutaitytė), dailiojo plaukimo solistė Natalija Ambrazaitė ir šuolių į vandenį atstovė Indrė Girdauskaitė.


Europos plaukimo čempionatas

Glazgas, Jungtinė Karalystė | Gruodžio 4–8 d.

8 pasiekimai

Bene labiausiai lietuviams sekėsi gruodžio pradžioje vykusiame Europos plaukimo čempionate trumpame baseine, kur Danas Rapšys ne tik apgynė čempiono titulą 200 m l. stiliumi rungtyje, bet ir pridėjo auksą dvigubai ilgesnėje distancijoje. Nedaug iki apdovanojimų pritrūko Simonui Biliui, vyrų 50 m ir 100 m l. stiliumi finaluose užėmusiam atitinkamai 5-ą ir 7-ą vietas. Dalyvaujančius pusfinaliuose išvydome Andrių Šidlauską (15 vieta – 100 m krūtine) ir Deividą Margevičių (16 vieta – 100 m peteliške), o čempionato debiutantai Kotryna Teterevkova ir Arijus Pavlidi kaupė varžybų patirtį pasiekdami naujus asmeninius rekordus.


Pasaulio studentų vasaros žaidynės

Neapolis, Italija | Liepos 4–10 d.

3 pasiekimai

XXX-ose pasaulio studentų žaidynėse (Universiadoje) Lietuvai atstovavo 6 plaukikai. Geriausiai iš jų pasirodė Andrius Šidlauskas (Vytauto Didžiojo universitetas). Jis vienintelis sėkmingai įveikė tiek atrankos, tiek ir pusfinalių barjerus ir net du kartus liko greta prizininkų pakylos. Lietuvis iškovojo dvi 4-ąsias vietas vyrų 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse. Universiadoje taip pat varžėsi Agnė Šeleikaitė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), Povilas Strazdas (Vilniaus universitetas), Eimantas Milius (Lietuvos sporto universitetas), Tomas Sungaila ir Valdas Abalikšta (abu iš Šiaurės Karolinos universiteto).


Pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas

Budapeštas, Vengrija | Rugpjūčio 20–25 d.

4 pasiekimai

Jaunimo čempionatuose geriausiai sekėsi Kotrynai Teterevkovai ir Arijui Pavlidi. Jie vieninteliai Budapešte pateko į savo rungčių finalus. K. Teterevkova pelnė 5-ą (100 m krūtine) ir 6-ą (50 m krūtine) vietas. Šeštas buvo ir A. Pavlidi 200 m nugara finale. 50 m l. stiliumi pusfinalyje varžėsi Jokūbas Keblys, čempionate užėmęs 9-ą vietą. Lietuvių delegacijoje taip pat buvo šalies rekordą iki 17 m. 100 m nugara rungtyje pagerinęs Erikas Grigaitis, Paulina Pekūnaitė ir Marija Rutkauskaitė.

***

Pasirengimas pasaulio jaunimo plaukimo čempionatui prasidėjo liepos viduryje. Mūsų jaunimo rinktinė porą savaičių praleido mokomojoje treniruočių stovykloje Koperyje (Slovėnija). Vėliau plaukikai dvi savaites treniravosi Kaune.


Europos jaunimo plaukimo čempionatas

Kazanė, Rusija | Liepos 3–7 d.

5 pasiekimai

Europos čempionatas Kazanėje sidabrą atnešė K. Teterevkovai. Su nauju asmeniniu rekordu ji finišavo antra 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Dvigubai ilgesnėje distancijoje K. Teterevkova buvo visai arti prizininkių trejeto – užimta 4 vieta. Tokią pačią poziciją 200 m nugara rungtyje užėmė ir A. Pavlidi. Čempionate taip pat plaukė Erikas Grigaitis, Jokūbas Keblys, Paulina Pekūnaitė, Marija Rutkauskaitė ir Titas Smailys.

***

Prieš išvykstant į Kazanę Lietuvos jaunimo plaukimo rinktinės nariai nuo pat birželio treniravosi stovyklose Alytuje ir Kaune, o geru kontroliniu startu tapo birželio 27–28 dienomis Klaipėdoje vykęs Lietuvos jaunimo (U-23) plaukimo čempionatas.


Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis

Baku, Azerbaidžanas | Liepos 21–27 d.

6 pasiekimai

Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF) vienintelį sidabro medalį Lietuvai iškovojo teniso varžybų vicečempionu tapęs keturiolikmetis Vilius Gaubas. Tarp kitų 66 mūsų šalies atletų arčiausiai prizininkų buvo 16-metis plaukikas Aleksas Savickas. Panevėžietis 200 m plaukimo krūtine finale finišavo ketvirtas, o dvigubai trumpesnėje distancijoje – septintas. Aukštą 10-ą vietą 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje iškovojo Daniil Pancerevas. Pusfinaliuose taip pat plaukė Tomas Navikonis (11 vieta – 100 m nugara) ir Džiugas Karklelis (16 vieta – 200 m kompl. būdu). Neblogai sekėsi ir kitiems mūsų rinktinės plaukikams, gerinusiems asmeninius rekordus. Nors mūsiškiai daugiau medalių ir neiškovojo, iš Baku sugrįžo su dviem šalies plaukikų iki 17 m. rekordais 4 x 100 m kompl. būdu ir 4 x 100 m l. stiliumi komandinėse estafetėse. Lietuvos plaukikų delegacijoje taip pat buvo Mija Motiejaitytė, Laura Šliburytė, Tadas Praniauskas, Gerda Jotautė, Nojus Skirutis ir Radvilė Kerševičiūtė.

***

Pasiruošimas EJOF prasidėjo gegužę. Beveik porą mėnesių jaunieji sportininkai treniravosi Lietuvoje ir buvo prižiūrimi savo trenerių, o birželio 21 dieną išvyko į mokomąją treniruočių stovyklą Kroatijoje, Sisake, kur su trenerėmis J.Bogužiene, Ž.Budriene ir Ž.Tautvyde praleido dvi savaites. Po to dalis plaukikų dalyvavo kontrolinėse varžybose Ufoje (Rusija) bei „Nordic“ amžiaus grupių čempionate (Danija). Prieš išvykstant į Baku, plaukimo rinktinės nariai išklausė Lietuvos antidopingo agentūros (LAA) surengtą seminarą, kurio metu susipažino su LAA veikla, mėginių ėmimo procedūromis, sportininkų pareigomis ir teisėmis.


FINA pasaulio plaukimo taurė

Tokijas/Dzinanas/Singapūras/Budapeštas/Berlynas/Kazanė/Doha | Rugpjūčio 2 – lapkričio 9 d.

7 pasiekimai

Šiųmetis Pasaulio taurės sezonas lietuviams taip pat buvo išskirtinis. Čia visuose 7-iuose varžybų etapuose vyrų 200 ir 400 m l. stiliumi rungtyse užtikrintai dominavo Danas Rapšys, nepalikdavęs jokių šansų savo konkurentams. Iš viso D. Rapšio sąskaitoje 14 aukso ir 4 sidabro medaliai. 4 varžybų medalius iškovojo ir Andrius Šidlauskas (1 sidabro ir 3 bronzos). Pasaulio taurėje 2019-iais taip pat plaukė Deividas Margevičius, Giedrius Titenis, Agnė Šeleikaitė ir Tadas Duškinas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai