Kita

Plaukimo federacijos prezidentas: tai geriausias pasaulio čempionatas per visą Lietuvos istoriją

Medal_table

2 aukso, 1 sidabro medalis, 3 kartus pagerinti Europos, 4 – pasaulio čempionatų, 10 – Lietuvos rekordai. Startuota 22 rungtyse, 14-oje pagerinti asmeniniai rekordai. Dalyvauta 3 finaluose ir 4 pusfinaliuose. Tokie Lietuvos plaukikų rezultatai, pasiekti pasaulio čempionate trumpame baseine (25 m) Stambule, sporto specialistus ir Lietuvos plaukimo federacijos vadovus artėjant svarbiausioms kito sezono varžyboms nuteikė optimistiškai.

„Rezultatai puikūs – tai geriausias Pasaulio čempionatas per visą Lietuvos istoriją. Ypač unikalus buvo Rūtos Meilutytės pasirodymas Stambule (2 aukso ir 1 sidabro medalis) juk šiems startams nebuvo specialiai rengtasi. Rūtos tobulėjimas plaukiant ne tik krūtine, bet ir laisvu stiliumi, peteliške ir kompleksiniu būdu, teikia pagrįstų vilčių, kad 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire bus galima kovoti dėl medalių 2–3 rungtyse“, – sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

Medal_tableLietuvos plaukikams baigus pasirodymą Stambule, po keturių dienų mūsų šalies rinktinė užėmė penktąją vietą medalių lentelėje, aplenkusi tokias valstybes kaip Australija, Rusija, Didžioji Britanija ir Prancūzija.

Iš viso Turkijos didmiestyje gruodžio 12—16 dienomis vykusiame Pasaulio čempionate dalyvavo šeši Lietuvos atstovai.

„Labai nudžiugino Mindaugas Sadauskas ir Raminta Dvariškytė, kurie gerino ir asmeninius, ir Lietuvos rekordus. Dalaso (Teksasas, JAV) universitetas, kuriame studijuoja šie sportininkai, ir jo treneriai atliko puikų darbą ruošdami lietuvius tarptautiniame startams“, – sakė T.Kučinskas.

Plaukdama 200 m krūtine R.Dvariškytė sekmadienį pagerino ir vieną seniausių Lietuvos rekordų, pasiektų dar 1980-aisiais Linos Kačiušytės. Tačiau teisėjai diskvalifikavo Lietuvos plaukikę už peteliškės judesį kojomis išneriant po posūkio.

„Padavėme protestą, nes, mūsų akimis, tai nesuteikė Ramintai pranašumo“, – sakė T.Kučinskas.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas pabrėžė ir gerėjančius jaunojo Dano Rapšio rezultatus – 200 m plaukime nugara D.Rapšio rezultatas Pasaulio čempionate buvo geriausias Europoje tarp plaukikų iki 18 metų. Kaip ir buvo tikėtasi, Vaidotas Blažys pagerino asmeninį plaukimo 100 m krūtine rekordą.

„Kai dėl Giedriaus Titenio, kuriam Stambule nepavyko įveikti atrankos etapo barjero, tai jis po olimpiados Londone kurį laiko nesitreniravo, specialiai startams Turkijoje nesirengė. Gierdius laikė šį čempionatą pasirengimo vasarą Barselonoje vyksiančiam pasaulio čempionatui ilgame baseine etapu. Jo rezultatai gerėja ir artėja prie piko, o naujas Lietuvos rekordas plaukiant 50 m krūtine tik įrodo, kad greitis jau grįžo, o ištvermei reikia šiek tiek daugiau laiko“, – sakė T.Kučinskas.

Lietuvos plaukimo federacijos vadovas taip pat priminė, jog geriausius Lietuvos plaukikus ir tarp jų naująją pasaulio čempionę R.Meilutytę bus galima pamatyti ateinantį savaitgalį Anykščiuose, kur gruodžio 20—22 dienomis vyks atviras Lietuvos čempionatas 25 m baseine.

Finalinis Rūtos Meilutytės plaukimas 100 m krūtine.

Rekordai:

Rūta Meilutytė   50 m krūtine   29,44 sek.   Europos rekordas
Rūta Meilutytė   50 m krūtine   1.03,52 min   Europos rekordas
Rūta Meilutytė   50 m krūtine   29,44 sek.   Pasaulio čempionato rekordas
Rūta Meilutytė   50 m krūtine   1.03,52 min.   Pasaulio čempionato rekordas
Rūta Meilutytė   50 m krūtine   29,44 sek.   Lietuvos rekordas ir LT merginų iki 17 m. rekordas
Rūta Meilutytė   50 m krūtine   1.03,52 min.   Lietuvos rekordas ir LT merginų iki 17 m. rekordas
Rūta Meilutytė   100 m l. stiliumi   53,54 sek.   Lietuvos rekordas ir LT merginų iki 17 m. rekordas
Rūta Meilutytė   100 m kompl. pl   58,79 sek.   Lietuvos rekordas ir LT merginų iki 17 m. rekordas
Giedrius Titenis   50 m krūtine   27,37 sek.   Lietuvos rekordas

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai