Kita

Prasideda „LTU Swimming“ apdovanojimai 2018

Įprastai kiekvienų metų gruodžio mėnesį Lietuvoje prasideda naujos sporto šakos – sportininkų apdovanojimų ceremonijų maratonas-čempionatas. Geriausius sportininkus renka miestų merai, žurnalistų sąjungos, Studentų sporto asociacija, federacijų sąjungos, Olimpinis komitetas, interneto portalai, sporto šakų federacijos. Apdovanojimų čempionatas neretai tęsiasi iki vasario mėnesio, o jame varžosi ne tik sportininkai, bet ir kiti visuomenėje populiarūs žmonės.

Nuolatos kyla klausimas, kokia visa to prasmė. Juk tie sportininkai, aktoriai, muzikantai, kurie pasiekia geriausius rezultatus ir taip yra geriausi. Už geriausią rezultatą jie jau gavo savo medalį, premiją, dėmesį bei pripažinimą. Geriausių sportininkų apdovanojimų čempionate visi varžosi dėl senokai nusistovėjusių nominacijų – Geriausias metų sportininkas (-ė), proveržis, metų treneris, komanda ir t. t. Tai yra senos, nuvalkiotos, ir iš esmės neteisingos virtualios sąvokos. Geriausio metų sportininko titulas dažniausiai tenka už geriausią pasiektą rezultatą, populiarumą, žinomumą ar net patį dalyvavimo renginyje faktą.

Geriausias metų sportininkais galime būti ir esame kiekvienas iš mūsų, skrupulingai vykdydami trenerių nurodymus, aistringai siekdami savo tikslo, nepraleisdami treniruočių, nevartodami jokių draudžiamų preparatų ir t. t. Sąvoka „geriausias“ negali būti išreikšta sekundėmis, eurais ar kitais matavimo vienetais.

Norint pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų, pačiam būti geriausiu nepakanka. Šalia tavęs turi būti geriausias treneris, geriausias medikas, geriausias kineziterapeutas, geriausi draugai, geriausia šeima. Tik tada galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.

Mes esame sporto žmonės ir varžytis mums yra įprasta. Apdovanojimai yra dar viena varžymosi forma, todėl oficialiai skelbiame, kad Lietuvos plaukimo federacija taip pat išmėgins savo jėgas ir išmonę besitęsiančiame 2018 metų Lietuvos sportininkų apdovanojimų čempionate.

„LTU Swimming 2018“ apdovanojimai vyks mūsų interneto puslapyje bei Facebook paskyroje nuo 2018 01 14 iki 2018 01 31 d.

2018-ieji – įspūdingi metai Lietuvos plaukimui

2018 metai Lietuvos plaukimui buvo įspūdingi. Lietuvos plaukikai medalius parvežė iš absoliučiai visų pagrindinių tarptautinių plaukimo varžybų:

Bronza

Daug puikių pergalių pasiekta kitose svarbiose tarptautinėse varžybose.

Šiaurės Europos šalių „Nordic“ čempionate, Oulu, jaunimo grupės merginų 100 ir 200 m plaukimo krūtine finalus laimėjo Kotryna Teterevkova. Vyrų 200 m kompleksiniame plaukime bronzą pelnė Povilas Strazdas, o moterų 50 m plaukimo krūtine finale bronzą iškovojo Agnė Šeleikaitė.

„Nordic“ amžiaus grupių čempionate, Rygoje, Erikas Grigaitis laimėjo aukso (200 m nugara) ir sidabro (100 m nugara) medalius, Jokūbas Keblys tapo čempionu, plaukdamas 50 m l. stiliumi, o Arijus Pavlidi – vicečempionu (200 m kompl. būdu). Estafetėje 4 x 100 m kompl. būdu Arijus Pavlidi, Daniil Pancerev, Erikas Grigaitis ir Jokūbas Keblys pelnė bronzos apdovanojimą, o sidabrą, plaukdami 4 x 100 m l. stiliumi, iškovojo Arijus Pavlidi, Erikas Grigaitis, Aleksas Savickas ir Jokūbas Keblys.

Norvegijos mieste Bergene vykusiame Šiaurės Europos šalių „Nordic“ šuolių į vandenį čempionate jauniausioje berniukų (C) grupėje Martynas Lisauskas laimėjo šuolių nuo 3 m tramplyno rungtį, o šuoliuose nuo 1 m tramplyno jis užėmė 2-ą vietą. Berniukų (B) grupėje bronzos medalius sinchroniniuose šuoliuose nuo 3 m tramplyno iškovojo Sebastianas Konecki ir Kasparas Augutis.

Baltijos šalių čempionate, Kaune, Lietuvos plaukimo komanda nugalėjo visose trijose – jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų – amžiaus grupėse. Daugiausiai taškų komandai pelnė Adelė Rusnė Juknevičiūtė ir Daniil Pancerev, Kotryna Teterevkova ir Erikas Kapočius bei Agnė Šeleikaitė ir Povilas Strazdas, laimėjęs net 4 aukso medalius.

Lietuvos plaukikai taip pat puikiai pasirodė tarptautinėse plaukimo varžybose Lenkijoje, Vroclave. Čia Danas Rapšys nugalėjo, plaukdamas 400 m l. stiliumi ir 50 m nugara rungtyse, o 100 m l. stiliumi finale finišavo antras. Tadas Duškinas laimėjo 50 m peteliške ir 50 m l. stiliumi finalus, 100 m l. stiliumi finale užėmė 3-ią vietą. Deividas Margevičius pelnė sidabrą, plaukdamas 50 m peteliške, o 50 m plaukime l. stiliumi užėmė 3-ią vietą. Andrius Šidlauskas nugalėjo 100 m ir 50 m krūtine plaukimuose, o 200 m plaukime kompl. būdu pelnė sidabrą.

Tarptautinėse varžybose Rumunijoje, Bukarešte, Deividas Margevičius laimėjo vyrų 50 m ir 200 m peteliške finalus, o plaukdamas 100 m peteliške ir 50 m l. stiliumi užėmė 2-ą vietą. Danas Rapšys nugalėjo 200 m nugara, 200 m ir 400 m l. stiliumi finaluose. Alano Tautkaus rezultatas – 3-ias jaunimo grupėje, plaukiant 50 m, 100 m ir 200 m nugara. Simonas Bilis užėmė 1-ą vietą, plaukdamas 50 m ir 100 m l. stiliumi, o 200 m l. stiliumi rungtyje liko antras. Andrius Šidlauskas neturėjo lygių, plaukdamas 50 m, 100 m ir 200 m krūtine. Mantas Lisauskas parodė greičiausią rezultatą jaunimo tarpe 100 m ir 200 m krūtine finaluose, o vyrų 200 m krūtine finale užėmė 2-ą vietą. 4 x 100 m kombinuotu būdu mūsiškių estafetė su Alanu Tautkumi, Mantu Lisausku, Ainiu Zelioniu ir Mantu Kavecku laimėjo sidabro medalius. Jaunimo tarpe greičiausi estafetėje, plaukiant 4 x 100 m l. stiliumi, buvo Mantas Kaveckas, Aleksas Savickas, Ainis Zelionis ir Jokūbas Keblys.

Belgijoje vykusiose „Flanders cup“ varžybose Danas Rapšys triumfavo, plaukdamas 200 m l. stiliumi, 100 m peteliške, 50 m ir 200 m nugara rungtyse. Gytis Stankevičius pasidabino auksu 100 m nugara finale, sidabru 200 m nugara ir bronza 50 m plaukime nugara. 3 sidabro medalius iškovojo Andrius Šidlauskas, plaukdamas 50 m, 100 m ir 200 m krūtine. Deividas Margevičius užėmė 2-ą vietą 50 m peteliške rungtyje, o 100 m nuotolyje – 3-ią vietą. O Rokas Juozelskis pelnė bronzą, plaukdamas 100 m nugara.