Kita

Prie Rusijos ambasados Vilniuje – meninis performansas „Swimming Through“

Meninis performansas „Swimming Through“ su Rūta Meilutyte prie Rusijos ambasados Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Trečiadienį vienas iš šalia Rusijos ambasados Vilniuje esančių tvenkinių nusidažė kraujo spalva. Čia buvo surengtas meninis performansas „Swimming Through“ (liet. „(iš)plaukti“), kuriuo buvo siekiama skatinti imtis aktyvesnių veiksmų gelbstint Ukrainos žmones nuo Rusijos vykdomo genocido.

Pasak idėjos autorių Bertos Tilmantaitės, Neringos Rekašiūtės, Rūtos Meilutytės ir Aurelijos Urbonavičiūtės, tai kvietimas nenusisukti nuo skausmo, nelikti abejingu stebėtoju.

Organizatorės kviečia ir toliau ginti šiuo metu kankinamus, prievartaujamus, žudomus žmonės, pamatines demokratines vertybes, teisę į laisvę bei gyvybę.

„Dabar svarbiau nei bet kada nepanirti į nejautrą nuo mus pasiekiančių masinių žudynių vaizdų. Neleiskime, kad Rusijos vykdomų karo nusikaltimų siaubas prarastų galią mus žeisti, kelti mums skausmą ir taptų nauja norma. Mes, laisvi Europos žmonės, esame Ukrainos žmonių viltis. Vokietijai ir kai kurioms kitoms šalims vengiant realų poveikį Rusijai galinčių turėti sankcijų, prioritetizuojant pinigus, o ne žmonių gyvybes, sunku išlaikyti viltį. Todėl karui tęsiantis mūsų aktyvizmo svarba tik auga – skleiskime tiesą, savanoriaukime, aukokime, protestuokime, spauskime politikus taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai.

Kraujo tvenkinys liudija Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje. Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės viltingas plaukimas per kraują simbolizuoja nuolatines, nepailstančias, nenutrūkstančias pastangas (iš)plaukti“, – skelbia performanso sumanytojos.

Performanso metu flora ir fauna nenukentėjo: tvenkinys buvo nudažytas ekologiškais, aplinkai nekenksmingais dažais, kuriuos plačiai naudoja mokslininkai ekologai.


1.2proc reklama

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai