Kita

ŠMSM keičia kvalifikacinių kategorijų suteikimo sporto treneriams tvarką

Siekiant didinti savivaldybių biudžetinėse įstaigose dirbančių trenerių motyvaciją nuosekliai ir sistemingai ugdyti jaunuosius sportininkus, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija keičia kvalifikacinių kategorijų treneriams suteikimo tvarką. Pokyčiai prisidės ir prie finansinio trenerių skatinimo.

Įvertinus Lietuvos sporto federacijų ir organizacijų pateiktus siūlymus, nuo kovo įsigaliojanti nauja tvarka numato ilgesnę dviejų žemiausių ir dviejų aukščiausių pakopų trenerių kategorijų galiojimo trukmę: 1–2 kategorijų galiojimo laikotarpis treneriams už jų auklėtinių pasiekimus pailginamas nuo 2 iki 3 metų, o aukščiausių, 5–6 kategorijų – nuo 4 iki 5 metų.

„Lietuvoje dirbantiems treneriams atitinkamos kvalifikacijos suteikiamos atsižvelgiant į jų ugdytinių rezultatus. Tad svarbiausi pakeitimai nustatant trenerių kvalifikacijas atlikti įvertinus laiką ir darbą, kurių reikia siekiant parengti aukšto meistriškumo sportininkus, gebančius konkuruoti šalies ir tarptautinėse varžybose ar olimpiadose. Norime labiau motyvuoti trenerius siekti ir savo profesinės – trenerio – karjeros, ir sudaryti kuo geresnes galimybes auginti jaunąją sportininkų kartą“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką 1–2 pakopos kategoriją turintys treneriai dažnai nespėdavo parengti sportininko aukštesniems pasiekimams per 2 metų kategorijos galiojimo laikotarpį, tad neturėjo galimybės įgyti aukštesnės kvalifikacinės kategorijos, o sykiu ir pretenduoti į didesnį atlygį už savo darbą.

Pakeitimai dėl aukščiausių kategorijų taip pat suteikia galimybę treneriui „kaupti“ nuopelnus už jo ugdytinio ar ugdytinių pasiektus rezultatus aukščiausio lygio varžybose, numatyto geresnes sąlygas išlaikyti turimas aukščiausias kategorijas.

Nustatyti ir kiti kategorijos gavimą arba išlaikymą lengvinantys pakeitimai.

Trenerių kvalifikacinių kategorijų suteikimo tvarka keičiama atsižvelgiant ir į prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rudenį dirbusios, iš sporto bendruomenės atstovų suburtos darbo grupės Aukšto meistriškumo sportininkų rengimo sistemai tobulinti pasiūlymus.

Su švietimo, mokslo ir sporto ministrės įsakymu galima susipažinti čia https://bit.ly/3swiHjl

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai