Kita

Sugrįžus iš seminaro Taline

Talino universiteto Sveikatos ir sporto instituto profesorius emeritas Rein Haljand vasario 16 dieną vykdė seminarą tema ,,Plaukimo technikos analizė, technikos mokymo teorija ir metodika”.

Seminare dalyvavo plaukimo trenerės Ina Paipelienė, Liubov Panasiuk, LSU doc. Valentina Skyrienė ir dr. Ilona Zuozienė.

Prof. R.Haljando patirtis plaukimo technikos analizės srityje yra įspūdinga, jis daugiau kaip 20 metų dirbo mokslinėje grupėje prie Sovietų Sąjungos plaukimo rinktinės, 1999–2004 metais turėjo technikos tobulinimo darbo sutartį su garsiu Australijos plaukiku Ianu Torpu, dirbo su Danijos, Italijos, Portugalijos plaukikais. LEN bendradarbiaudama su R.Haljando vadovaujama grupe eilę metų pagrindinėse varžybose (Europos ir Europos jaunių čempionatuose www.swim.ee ) vykdė varžybinės veiklos analizės programą ir organizavo paskaitas treneriams aktualiais plaukimo treniruotės klausimais. Dėja, dėl lėšų stygiaus 2012 metais sutartis buvo užbaigta ir toliaus šie tyrimai nebus vykdomi.

Seminare R.Haljandas supažindino apie diskusijas FINA techniniame komitete dėl plaukimo varžybų taisyklių keitimo. Tarptautinės plaukimo federacijos techniniame komitete yra rimtai diskutuojama dėl esminių starto, posūkių, estafečių perdavimo varžybų taisyklių keitimo plaukime. Šių varžybų taisyklių pakeitimas kels naujus iššūkius sportininkams, treneriams ir varžybų teisėjams. Galutinis sprendimas dėl varžybų taisyklių pakeitimo bus priimtas 2013 m. Barselonoje pasaulio čempionato metu vyksiančiame FINA kongrese. Iki tol vyks aktyvi diskusija ir svarstymai, kuriuose savo nuomonę gali išsakyti ir nacionalinės federacijos.

Paskaitose profesorius analizavo kai kurių geriausių pasaulio plaukikų technikos ypatumus, starto ir posūkių techninių veiksmų reikšmę rezultatui, demonstravo technikos tobulinimo sausumoje ir vandenyje metodikas, akcentavo sportininkų savikontrolės metodų svarbą.

Dalyvavimas seminare mūsų šalies specialistams būvo ypatinagi naudingas dalykine prasme, todėl dėkojame Lietuvos plaukimo federacijai, Klaipėdos Gintaro sporto centrui ir Lietuvos sporto universitetui už rastas finasines galimybes gilinti specialiąsias žinias.

{jpageviews 00 none}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai