Kita

Vaikų saugumui vandenyje skatinti – garsių plaukikų pamokos

Prieš prasidedant šiltajam metų sezonui, kurio metu vandenyje kasmet prarandama ne vieno vaiko gyvybė, „Lietuvos draudimas“ kartu su didžiausiais Vilniaus ir Kauno plaukimo mokymo centrais surengė saugaus elgesio vandenyje pamokas vaikams bei įteikė naujo plaukimo inventoriaus.

  „Lietuvos draudimas“, atkreipdamas dėmesį į šiltuoju metų laiku augantį nelaimingų atsitikimų skaičių, surengė saugaus elgesio vandenyje pamokas, kurių metu vaikus esminių elgesio vandenyje taisyklių mokė ne tik treneriai, bet ir Lietuvos plaukimo žvaigždės. Vilniuje savo patirtimi su vaikais dalijosi Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Vytautas Janušaitis, Kaune – olimpiečiai Saulius Binevičius, Rimvydas Šalčius ir Edvinas Dautartas.

 Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformalaus švietimo mokytoja Diana Kindurienė akcentavo, kad prieš vasarą vaikams būtina priminti, kad net ir visus metus lankę plaukimo pamokas uždarame baseine, prie atvirų vandens telkinių jie privalo elgtis itin atsargiai. „Vaikai, o dažnai ir suaugusieji, nemoka plaukti ir nežino, kaip saugiai elgtis atviruose vandens telkiniuose. Dėl to įvyksta daug skaudžių nelaimių. Tikimės, kad vieno geriausių Lietuvos plaukikų Vytauto Janušaičio patarimai vaikams padės išvengti nelaimingų atsitikimų“, – susitikimu džiaugėsi Diana Kindurienė.

  Vaikams surengtose pamokose – susitikimuose su žinomais sportininkais jaunoji karta išgirdo praktinių patarimų, kaip elgtis patekus į pavojingą situaciją vandenyje, ką daryti pradėjus skęsti, kaip šauktis pagalbos, taip pat išbandė jėgas plaukdami kartu su žinomais plaukikais.
„Kiekvieno mūsų pareiga – užtikrinti saugų ir laimingą vaikų gyvenimą. Man, kaip draudimo bendrovės vadovui ir kaip tėvui, ypač skaudu, kai nelaimingų atsitikimų metu sužalojami ar žūsta vaikai. Prasideda gražiausias metų laikas – vasara, kai vaikai pabyra į gatves, turškiasi ežeruose, upėse, jūroje. Kreipiuosi į visus suaugusius – elkitės atsargiai ne tik keliuose, bet ir nepalikite vaikų be priežiūros prie vandens, juk kartais reikia tiek nedaug, kad išvengtume nelaimės“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

 Šių renginių, skirtų atkreipti dėmesį į vaikų saugumą vandenyje, metu „Lietuvos draudimas“ įteikė paramą Vilniaus ir Kauno plaukimo mokykloms – baseinams. Vilniuje esančiam Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseinui ir Kauno plaukimo mokyklos Dainavos baseinui padovanota 250 kokybiškų plaukimo lentelių, kurių vertė – per 10 tūkst. litų. Pasak plaukimo mokyklų trenerių, šis inventorius greitai susidėvi, todėl naujos lentelės padės pratinti mažuosius prie vandens.

 Paapildoma informacija:

   Statistikos departamento duomenimis, tiek 2008, tiek 2007 metais nuskendo po 18 vaikų iki 14 metų amžiaus. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento gelbėtojai 2008 m. Lietuvoje išgelbėjo 4 vaikus. Nelaimingų atsitikimų vandenyje ypač padidėja atšilus orams ir prasidėjus vasarai. Pernai šiltuoju metų laiku gegužės ir birželio mėnesiais nuskendo po 2, liepos – 3, rugpjūčio – 4 vaikai. Specialistų ištirtos priežastys rodo, kad nelaimės dažniausiai įvyksta dėl vaikų išdykavimo ir nepakankamos tėvų priežiūros. Šiemet per 4 mėnesius vaikų skendimų gelbėtojai užregistravo 5, vieno vaiko gyvybės nepavyko išsaugoti.

 Vaikų nuo 1 iki 14 metų amžiaus mirtingumo struktūroje skendimai užima antrąją vietą po mirčių dėl autoįvykių. Per paskutinį penkmetį skendimai sudarė 15-16 proc. visų mirčių tarp vaikų nuo 1-iki 14-os metų amžiaus. Atsitiktinių paskendimų nebuvo fiksuota tik vaikams iki 1 metų amžiaus. Dėl skendimų kasmet į mokyklas negrįžta beveik viena klasė mokinių.

   Kiekvienais metais pasaulyje įvyksta apie 0,5 mln. mirčių dėl skendimo, o Lietuvoje kasmet nuskęsta daugiau kaip 300 žmonių. Gegužės ir birželio mėnesiai – patys pavojingiausi, ypač skendimo atvejų padaugėja savaitgaliais. Dažniausiai skęsta 5–14 metų vaikai.
 

  

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai