Kita

Žiemos uždarymo šventėje ledinio vandens entuziastai išplaukė į pavasarį

Paskutinįjį žiemos šeštadienį Trakuose, ant Galvės ežero vykusiame renginyje buvo visko: susikaupimo, ryžto, ištvermės, džiaugsmo, staigmenų ir meilės. Jau šeštus metus vykusiose 25 metrų ekete plaukimo varžybose dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių ir žiūrovų. Renginio pradžioje Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė visus susirinkusiuosius pakvietė tylos minute pagerbti žuvusiuosius šiuo metu vykstančiame kare Ukrainoje, mintimis nusiųsti jiems ramybės, taikos ir meilės.

Didžiulėje eketėje buvo suformuoti penki plaukimo takeliai, kuriuos tądien praplaukė keli šimtai dalyvių nuo 13 iki 72 metų amžiaus. Per kiekvieną plaukimą startuodavo po penkis drąsuolius, nepabūgusius ledinio vandens. Kiekvienas „ruonis“, įveikęs sėkmingai distanciją, gavo atminimo medalį, o amžiaus grupėje buvo apdovanojamos pirmos trys vietos.

Moterų tarpe prizinėmis vietomis pasidalijo:
Roberta Jaskonytė (16,34 sek.)
Elona Dilkienė (18,60 sek.)
Aušra Grabauskienė (18,94 sek.)

Vyrų veteranų grupėje (nuo 45 metų amžiaus) nepralenkiami buvo:
Gerardas Alksnys (14,82 sek.)
Darius Stankevičius (15,29 sek.)
Marius Kairys (15,82 sek.)

Jaunimo grupėje (iki 20 metų amžiaus) geriausius plaukimo rezultatus pasiekė:
Liutauras Budrevičius (19,65 sek.)
Mantas Jonas Vietrinas (20,03 sek.)
Kajus Viršilas (23,60 sek.)

Vyrų grupėje (nuo 20 iki 30 metų amžiaus) prizines vietas pelnė:
Alanas Miasnikovas (14,54 sek.)
Gytis Šiušė (14,75 sek.)
Artūras Štura (15,16 sek.)

Vyrų grupėje (nuo 30 iki 45 metų amžiaus) aukščiausius rezultatus pasiekė:
Edgaras Štura (14,05 sek.)
Michail Butylov (14,11 sek.)
Mantas Lynikas (14,22 sek.)

Kitų dalyvių rezultatai čia

Renginio metu puikią nuotaiką palaikė ne tik DJ Lauros Kroft atliekamas house muzikos setas, iš dalyvių trykštantis entuziazmas, pergalės džiaugsmas prieš patį save, įveikus ledinį vandenį, bet ir parskrendančių paukščių klegėjimas, bei nesuvaidintos džiaugsmo emocijos, palietusios visus susirinkusiuosius, kuomet vienas iš varžybų dalyvių, su rožių puokšte dantyse praplaukęs 25 metrų distanciją, priklaupė ant kelių prieš savo mylimąją ir visų akivaizdoje jai pasipiršo. Na, o tie, kas šį kartą tik stebėjo plaukimą lediniame vandenyje, turėjo puikią progą pasisemti įkvėpimo ir motyvacijos išdrįsti tai padaryti kitą kartą. Viena iš dalyvių, nors ir nemokėdama plaukti, bet turėdama didžiulį norą tai padaryti, 25 metrų ledinę distanciją įveikė su pripučiama padanga. Moteris norėjo padrąsinti ir įkvėpti kitus nebijoti ryžtingai imtis savo svajonių įgyvendinimo.
Šias varžybas organizavo Lietuvos sveikuolių sąjunga, o jų idėja kilo šios sąjungos prezidentui Simonui Dailidei. Tai vienas iš daugelio LSS renginių, apjungiančių įvairaus amžiaus žmones bendram tikslui – populiarinti maudynes lediniame vandenyje, stiprinti imunitetą, gerinti sveikatą ir fizinę ištvermę.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai