M. A. S. T. E. R.

LPF kviečia nepraleisti artėjančio M.A.S.T.E.R. paskaitų ciklo seminaro

ŠMSM logotipas spalvotas LT

M.A.S.T.E.R. seminarai sugrįžta! Lietuvos plaukimo federacija (LPF) kviečia plaukikus nuo 15 metų, o taip pat plaukimo trenerius, dirbančius su meistriškumo tobulinimo ir didelio meistriškumo grupių sportininkais, registruotis į ketvirtą iš šešių LPF vykdomo projekto „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ seminarų.

Paskaitų ciklas vyksta remiantis M.A.S.T.E.R. temų rinkiniu – kiekviena raidė slepia vis naują temą (Mental skills, Attitude, Self-management skills, Technique, Environment, Racing ability). Ketvirtasis seminaras bus skirtas treniruotės technologijoms – kryptingam kompleksinių sportinio rengimo priemonių ir metodų taikymui plaukime.

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras vyks Zoom platformoje. Mokymus sudarys dvi dalys: pirmoji dalis vyks liepos 15 d. (trečiadienį), 18 val., o antroji – liepos 16 d. (ketvirtadienį), 18 val. Visi iš anksto užsiregistravę dalyviai artėjant seminarui gaus specialią nuorodą, per kurią bus galima stebėti transliaciją.

Mokymų lektorius – plaukimo pasaulyje itin gerai žinomas FINA ekspertas iš Lietuvos Dr. Genadijus Sokolovas. Jis 8-erius metus vadovavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) plaukimo federacijos fiziologijos ir sporto mokslo departamentui Kolorado Springs’e, daugiau kaip 20 metų aktyviai testavo elito sportininkus, analizavo jų technikos ypatumus.

Šiuo metu G. Sokolovas yra sukūręs naujausiomis mokslo žiniomis ir praktiniais tyrinėjimais paremtą metodiką, kurią sėkmingai taiko sportininkų judesių technikos taisymui ir treniruočių eigos efektyviam valdymui. JAV jis rūpinasi šalies plaukikų, penkiakovininkų, triatlonininkų, vandensvydininkų tobulėjimu, skaito paskaitas visame pasaulyje, yra kompanijos Global Sport Technology, Inc. vadovas.

PRANEŠIMŲ TEMOS:

1. Sportininkų tobulėjimas daugiametėje treniruotėje
Klausytojai susipažins su geriausių pasaulio plaukikų daugiamete treniruote: rezultatų kitimu pagrindiniame ir kituose nuotoliuose nuo 11 m. iki geriausių rezultatų, rezultatų santykių (santykine ištverme) analize ir jos kitimu daugiametėje treniruotėje, ankstyvos specializacijos įtaka sportininkų karjerai, sensityviniais (kritiniais) brendimo laikotarpiais ir jų įtaka treniruočių krūviams, daugiametės treniruotės etapais. Pranešime bus atskleidžiama talentų paieškos ir ugdymo sistema.
 
2. Metinis treniruotės planavimas atsižvelgiant į adaptacijos rodiklių kitimą
Pranešime bus pateikiami tyrimo duomenys apie plaukikų adaptaciją treniruočių makrocikle. Adaptacija priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip amžius, lytis, pagrindinis nuotolis, makrociklo trukmė ir kt. Idealus makrociklo planas turi būti suderintas su visais adaptacijos faktoriais. Testavimo pratimai padeda sekti adaptaciją ir keisti treniruočių planą, jei adaptacija vyksta lėčiau ar greičiau negu buvo planuota. Klausytojai sužinos, kokius testavimo pratimus reikia taikyti ir kaip valdyti treniruočių procesą makrocikle. 
3. JAV vidutinių nuotolių elito plaukikų treniravimas
Pranešime bus nagrinėjamos įvairių JAV plaukimo klubų treniruočių metodikos ugdant geriausius vidutinių nuotolių plaukikus. Bus apžvelgiama jų struktūra, treniruočių planai, pagrindiniai taikomi pratimai. 

4. Anaerobinio darbingumo lavinimas plaukime
Anaerobinis darbingumas yra svarbus visiems plaukimo nuotoliams. Pranešime klausytojai susipažins su plaukikų anaerobinio darbingumo testavimo metodais, jų analize, anaerobiniais treniruočių pratimais. Bus apžvelgti laktato testavimo metodai ir jų panaudojimas treniruočių planavimui.

Su seminaro programa detaliau galite susipažinti čia.

Dalyvavimas seminare NEMOKAMAS. Būtina išankstinė registracija! Registracijos anketą pildykite ČIA

Daugiau informacijos apie projektą, šio ir būsimų seminarų medžiagą, tvarkaraštį, naudingus ekspertų patarimus galite rasti specialiame mūsų puslapyje.

ŠMSM logotipas spalvotas LTLPF vykdomas projektas (Nr. SRF-KT-2019-1-0049) „Plaukimo trenerių kvalifikacijos tobulinimas“ yra iš dalies finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai