Meistrai

Dohoje įsibėgėja „World Aquatics“ pasaulio meistrų čempionatas

Lietuvos meistrai užbaigė plaukimo atvirame vandenyje varžybas / Astos Dirgėlienės nuotr.

Vasario 23 – Kovo 3 Doha, Kataras Varžybų svetainė Rezultatai

Lietuvos meistrai tęsia pasirodymą „World Aquatics“ pasaulio čempionate Dohoje (Kataras). Savaitgalį lietuviai vėl pasirodė šuolių į vandenį ir plaukimo atvirame vandenyje varžybose.

Vyrų 3 km plaukime garbingą ketvirtą vietą iškovojo Edgaras Štura (35–39 m. amžiaus grupė). Vilniaus miesto plaukimo veteranų sporto klubo „Poseidonas“ narys distanciją įveikė per 36 min. 30,5 sek.

Už lietuvį greitesni buvo tik trys Ispanijos atstovai, o nugalėtoju tapo Jaime Marques Velasco (35:41.5). Iš viso šioje kategorijoje startavo 22 dalyviai.

30–34 m. amžiaus grupėje tarp 19 sportininkų devintą vietą užėmė Artūras Štura (Vilniaus „Poseidonas“). Jis 3 km nuplaukė per 40 min. 0,6 sek. Auksą čia pelnė Belgijos plaukimo meistras Steven’as Claes’as (35:41.8), aplenkęs visus 19 varžovų.

Taip pat devintas, tik 55–59 m. amžiaus grupėje buvo Vaidotas Gumbis. Kaišiadorių plaukimo meistrų ir sveikuolių klubo „Ilgaplaukiai“ atstovas distanciją įveikė per 44 min. 53,7 sek. Nugalėtoju šioje kategorijoje tapo Alberto Carlo Bottini (37:34.6) iš Šveicarijos, o iš viso varžėsi 31 dalyvis.

Priminsime, kad penktadienį analogiškoje moterų 3 km plaukimo rungtyje startavo dvi mūsų šalies atstovės – Lina Bielinienė (Kaišiadorių plaukimo klubas „Plaukiam“) ir Anžela Kovalenko (Klaipėdos plaukimo klubas).

A. Kovalenko 55–59 m. amžiaus grupėje tarp 23 dalyvių užėmė 13 vietą, distanciją įveikusi per 53 min. 38,1 sek. Auksą šioje kategorijoje iškovojo italė Eleonora Ferrando (43:46.1).

50–54 m. kategorijoje besivaržiusi L. Bielinienė nuotolį įveikė per 50 min. 5,1 sek. ir užėmė 21 vietą. Iš viso šioje amžiaus grupėje startavo 33 sportininkės, o geriausiai tarp jų pasirodė Italijos atstovė Michela D’Amico (42:28.1).

Medalių kraitį šuolių į vandenį varžybose sėkmingai papildė Lietuvos atstovai, kuriuos į čempionatą delegavo Kauno šuolių į vandenį klubas „Salto“.

Indrė Marija Girdauskaitė (25–29 m.) Dohoje prie jau iškovoto aukso medalio 1 m tramplino rungtyje pridėjo ir dar vieną šuoliuose nuo 3 m tramplino. Jos pasirodymas teisėjų buvo įvertintas 228,60 balo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LTU Aquatics (@ltuaquatics)

Analogiškoje rungtyje Indrės mama Asta Girdauskienė (60–64 m.) surinko 171 balą ir aplenkusi tris dalyves pelnė bronzą. Priminsime, kad A. Girdauskienė čia jau iškovojo sidabro medalį šuoliuose į vandenį nuo 1 m tramplino.

Dar vienas medalis atiteko ir be konkurencijos 85–89 m. amžiaus grupėje dalyvaujančiam Kauno „Salto“ nariui Johnui Deiningeriui. Jis čempionate atliko pasirodymus tiek nuo 1 m, tiek ir nuo 3 m tramplinų.

Kiek anksčiau čempionate  Virginija Juodeikienė užėmė antrą vietą šuoliuose nuo 1 m tramplino 70–74 m. kategorijoje.

Mūsų meistrų Dohoje dar laukia pasirodymai nuo bokšto.

Plaukimo baseine varžybos prasidės pirmadienį, vasario 26 dieną.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai