Meistrai

Net 7 Europos čempionų titulai LEN Europos vandens sporto šakų veteranų čempionate Olandijoje

veteranai

veteranaiRugpjūčio 30 – rugsėjo 7 d. Eindhovene (Olandija) vyko Europos vandens sporto šakų veteranų čempionatas. Varžybose dalyvavo 5621 aktyvią sportinę karjerą baigęs sportininkas vyresnis nei 25 m. 4400 jų varžėsi plaukimo rungtyse, 853 atvirame vandenyje, 163 šuoliuose į vandenį bei 205 dailiajame plaukime. Varžybose dalyvavo net 21 lietuvis, kurie atstovavo savo sporto klubus. Lietuvos atstovai pelnė net 7 Europos čempionų titulus, 6 Europos vicečempionų vardus bei 2 bronzos medalius.

Šuoliai į vandenį

Šuolininkai į vandenį iškovojo 6 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos medalius:

Jon Deininger (Klubas „Salto“ ) 1 vieta šuoliuose nuo 3 m tramplino 70-74 m. amžiaus grupė.
Jon Deininger (Klubas „Salto“ ) 1 vieta šuoliuose nuo platformos 70-74 m. amžiaus grupėje.
Kęstutis Autukas (Klubas „Vilniaus diving club“)1 vieta šuoliuose nuo 1 m tramplino 65-69 m amžiaus grupėje.
Kęstutis Autukas (Klubas „Vilniaus diving club“)1 vieta šuoliuose nuo platformos 65-69 m amžiaus grupėje.
Asta Girdauskienė (Klubas „Salto“) 1 vieta šuoliuose nuo 1 m tramplino 50-54 m. amžiaus grupėje.

Asta Girdauskienė (Klubas „Salto“) 2 vieta šuoliuose nuo platformos 50-54 m. amžiaus grupėje.
Kostas Karpavičius (Klubas „Kaunas“ ) 2 vieta šuoliuose nuo platformos 70-74 m. amžiaus grupėje.

Liucija Balsienė (Klubas „Vilniaus diving club“) 3 vieta šuoliuose nuo platformos 55-59 m. amžiaus grupėje.
Jolanta Railienė (Klubas „Vilniaus diving club“) 3 vieta šuoliuose nuo platformos 45-49 m. amžiaus grupėje.

Plaukimo varžybose geriausiai sekėsi „Vandenyno“ klubo atstovei Birutei Statkevičienei, kuri tapo 200 m kompl. pl rungties Europos čempione 60-64 m. amžiaus tarpe (3.01,55 min.). Plaukimuose nugara B.Statkevičienė iškovojo tris antrąsias vietas: 50 m nugara (38,97 sek.), 100 m nugara (1.23,70 min.),  200 m nugara (3.00,64 min.).

Klaipėdos „Nendrė“ atstovė J.Anikina sidabro medalį iškovojo 100 m nugara rungtyje 45-49 m. amžiaus grupėje (1.15,92 min.)

Klubas „Vandenynas‘ medalių rikiuotėje užėmė 99-100-ąją vietą, o Klaipėdos „Nendrė“ liko 211-234 vietoje.

Atviro vandens plaukimuose lietuviai liko be medalių.