Meistrai

Plaukimo senjorė L. Katkevičienė pasiekė Lietuvos rekordą

L.Katkevicieness_skrydis

L.Katkevicieness_skrydis

Gabiec Mariusz (3651 tašk.), Statkevičienė Birutė (3618 tašk.), Protaščiuk Pavel (3472 tašk.), Juodeška Arlandas Antanas, (2963 tašk.), Burinskas Arvydas (2919 tašk.),  Krasauskas Vilmantas (2856 tašk.), Tuomas  Artūras (2722 tašk.), Kanapickas Gintautas (2404 tašk.), Šenfeldas Gediminas (2269 tašk.), Pranckevičienė Jūratė (2194 tašk.) – tai 10 geriausių plaukimo veteranų, dalyvavusių 2015m. V. ir V. Katkevičių memorialo taurės varžybose, dalyvių pavardės ir jų taškų suma surinkta per varžybas.

Varžybose kiekvienas dalyvis galėjo dalyvauti neribotą rungčių skaičių. O jų buvo 5. Jos jau yra tapusios tradicinėmis V. ir V. Katkevičių memorialo taurės varžybų programoje. Dalyvių rezultatai buvo paversti taškais,  kurie buvo sumuojami ir taip išaiškinti geriausi varžybų dalyviai. Trys vyrai ir moterys buvo apdovanoti puikiomis taurėmis. Didžiausią gavo pirmos vietos laimėtojai kaunietė Birutė Statkevičienė ir  plaukikas iš Lenkijos Mariusz Gabiec, vidutinio dydžio  – marijampolietė Jūratė Pranckevičienė ir  kaunietis Pavelas Protaščiukas,  mažiausią, nors ji tikrai nėra mažiausia – vilnietė Olga Špitaliova ir dabartinis Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška, kurio, organizuojami plaukimo renginiai, kaip visuomet, būna labai nuoširdūs,  turi išskirtinę aurą.  Jo organizavimo stiliaus subtilumo galėtų pasimokyti bet kuris renginių organizatorius.

Varžybų dalyviai liko patenkinti, kad buvo apdovanoti ne tik absoliutūs nugalėtojai, bet ir kiekvienos amžiaus grupės visų nuotolių čempionai ir prizininkai. Jie su malonumu iš KPF prezidento Arlando Antano Juodeškos rankų priėmė medalius ir vienos sportinės firmos kvietimus korteles,  įsigyti plaukimo aprangos.

Po varžybų buvo galima pasivaišinti kepinta duona su česnaku ir išgerti gaivių gėrimų, kuriais pasirūpino vilniečiai.

Kalbant apie minėtų varžybų tradiciją galima prisiminti, kad Kaunas šias varžybas rengia kiekvieną pavasarį “Vilijos” baseine. Šiemet baseinas vėl pradėjo veikti po remonto.

L.KatkevicieneVytautas Katkevičius praeityje žinomas visuomenės veikėjas, Kauno plaukimo federacijos prezidentas, daug prisidėjo statanti Kauno « Vilijos » baseiną, kuriame jo žmona Leonora Katkevičienė treniravo daugelį Lietuvos garsių plaukikų, tarp kurių buvo ir jos vaikai Vytautas, Sigitas ir Eglė. Tačiau negailestinga mirtis nusinešė abiejų Vytautų gyvybes. Jaunesnysis,Vytautas, žuvo tarnaudamas sovietų armijoje, nesulaukęs nė trisdešimties, o vyresnįjį Vytautą pakirto liga, jam nesulaukus nė penkiasdešimties.

Plaukimo veteranai, kurių amžius nuo 25 metų, susirenka į varžybas prisiminti V. ir V. Katkevičius, pakovoti dėl specialių Katkevičių prizų. Prizus, padedant Kauno plaukimo federacijai, įsteigė Vytautų mama ir žmona Leonora Katkevičienė, kuriai prasidėjus varžyboms visi plaukikai sudainavo « Ilgiausių metų ».

Gražios melodijos įkvėpta Leonora, kaip jau įprasta, pati dalyvavo varžybose ir plaukiant 50 m l.st ir pasiekė Lietuvos rekordą 90-94 m. amžiaus grupėje. Jos rezultatas 1:26.67sek.  Priminsim, kad Leonora yra plaukimo pradžios Lietuvos bendraamžė. Jos  nenuilstanti energija ir jaunatviškumas  atsispindi starte įveikiant varžybų rungtį. Nuotraukoje matosi koks puikus,  netikėtai įdomus jos startas.  Pastarąjį užfiksavo  savo nuotraukose A. A. Juodeška.  Varžybose dalyvavo Leonoros ir Vytauto dukra Eglė Kosauskienė ir sūnus  Sigitas Katkevičius, kure tapo varžybų atskirų rungčių nugalėtojais ir prizininkais.

 Kaip įprasta buvo įsteigti ir vardiniai V. ir V. Katkevičių prizai. Vyriausiojo Vytauto prizą už pergalę 50 m krūtine nuotolyje, kurį mėgo abu Vytautai, atiteko kauniečiui Ryčiui Matuliauskui. Jo rezultatas 26,26 sek. 

Deja niekam šiais metais nebuvo įteiktas jaunesniojo – Vytauto Katkevičiaus vardinis prizas. Dalyvis, kuris pretendavo į šį prizą taip jo norėjo jo ir taip skubėjo pasiimti jį, kad užsimiršęs atliko falšstartą ir buvo diskvalifikuotas.  Tad prizas liko ateinančių metų 25-29 metų nugalėtojui.

Iš asmeninėse rungtyse laimėjusių dalyvių  paminėtini: Aristida Pastuškovienė, Aldona Vilkienė, Gytis Mikulis, Raimondas Gincas, Vilmantas Krasauskas, Linas Jocius, Povilas Bezubovas, Viktoras Snieška, Margarita Cinelienė, Irena Jokūbaitienė, Ramūnas Poškus, Linas Kerševičius, Nerimantas Steponavičius, Arvydas Burinskas, Artūras Tuomas, Justinas Daugėla, Mindaugas Šakys, kurių rezultatai buvo įvertinti daugiau kaip 500 taškų. Iš viso varžybose dalyvavo 75 dalyviai.

Rezultatai

Informaciją pateikė Birutė Statkevičienė

Nugaletojai

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai