#MesLTUAquatics

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“

Vadovas (-ė) Paulius Viktoravičius
Internetinė svetainė www.pcdelfinas.lt
Soc. tinklai Facebook

Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“ vyksta ne tik plaukimo, bet ir dailiojo (artistinio) plaukimo treniruotės bei varžybos, organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, plaukimo treniruotės vedamos ir neįgaliesiems.

Propaguojamas / vystomas vandens sportas

PLAUKIMAS  ŠUOLIAI Į VANDENĮ ARTISTINIS PLAUKIMAS ATVIRŲ VANDENŲ PLAUKIMAS
X X

Trenerių ir sportininkų skaičius

TRENERIAI 10 SPORTININKAI 620

Organizacijos misija ir vizija

MISIJA VIZIJA
Rengti aukšto meistriškumo siekiančius sportininkus atskleidžiant jų individualius gebėjimus, kryptingai lavinant jų fizines savybes, gebančius atstovauti miestui ir šaliai įvairaus amžiaus rinktinėse, olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose ir kitose tarptautinėse varžybose.
Vykdyti plaukimo sporto šakos vystymą įtraukiant skirtingo amžiaus tarpsnio asmenis, neįgalumą turinčius asmenis.
Plėtoti mokymo plaukti projektus.
Fiziškai ir dvasiškai sveikas, motyvuotas sportininkas, nuolat besidominantis sportininko rengimo naujovėmis.
Sportininko gebėjimus formuojantis žingeidus, kvalifikuotas plaukimo treneris.
Aktyviai laisvalaikį leidžianti miesto bendruomenė.
Pasiekimai

Plaukimo centre karjerą pradėjo dukart olimpietis Paulius Viktoravičius (2004 Atėnai, 2008 Pekinas). 2021 m. Šiaulių MC buvo pripažintas geriausiu Lietuvos plaukimo meistriškumo centru. Tai vienintelis plaukimo centras, kuris rengia aukšto meistriškumo dailiojo plaukimo sportininkes. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje 2019 m. liepos 12 dieną Pietų Korėjos mieste Kvandžu Pasaulio vandens sporto šakų čempionate dalyvavo Šiaulių PC „Delfino“ sportininkė Natalija Ambrazaitė.

Vandens sporto populiarinimas

Bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija du kartus per metus yra organizuojamos dailiojo plaukimo pirmenybės bei čempionatas, kuriame dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Estijos, Latvijos bei kitų šalių atstovės. Kiekvienais metais plaukimo centras organizuoja per 20 įvairaus lygio plaukimo varžybų. Pastaraisiais metais pradėti organizuoti respublikiniai žmonių su negalia plaukimo renginiai.

Skendimų prevencija

Kiekvieną vasarą plaukimo centre yra organizuojamos vasaros stovyklos nemokantiems plaukti vaikams. Stovyklų metu ne tik du kartus per dieną vyksta plaukimo treniruotės, bet ir vedamos teorinės paskaitos apie saugų elgesį vandenyje bei prie jo, taip pat pirmosios pagalbos mokymai.

Besimokančių plaukti vaikų skaičius
MOKOSI PLAUKTI 1070

Projektinė ir kita veikla

PC „Delfinas“ jau eilę metų aktyviai dalyvauja projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. 2021–2022 m. įgyvendintas projektas „Šiaulių apskrities statutinių pareigūnų plaukimo varžybos“, kurio metu buvo organizuoti 8 plaukimo renginiai policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams bei kariams. 2022–2023 m. pradėtas vykdyti projektas „Respublikinės žmonių su negalia plaukimo varžybos“, kurių metų bus organizuojami 3 plaukimo renginiai. Tikslas – organizuoti neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto veiklą kaip neįgaliųjų socialinės integracijos į visuomenę priemonę.

Vandens sportas – mūsų pagrindinė veikla ir aistra.
Tai puiki galimybė gerinti fizinį pajėgumą, grūdintis, siekti rezultatų bei pergalių.
Taip pat puiki niša integracijai į visuomenę (pavyzdžiui, neįgaliesiems),
komandiškumui (profesionaliems plaukikams ir ne tik), komunikacijai bei bendrystei.
Smagu matyti renginių metu trenerių, tėvų, sirgalių bei vaikų vieningumą,
pozityvumą, gebėjimą susivienyti bendram tikslui. 

Šiaulių plaukimo centre „Delfinas“

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai