Asociacija „LTU Aquatics“ (anksčiau – Lietuvos plaukimo federacija) nuo 2009 metų vykdo vaikų mokymo plaukti programą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Per 13 metų ši programa išaugo nuo 1 tūkst. išmokytų plaukti vaikų per metus iki 10 tūkst. Į šią skendimų prevencijos priemonės vykdymą įsijungė 32 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės ir su kiekvienais metais atsiranda dar daugiau norinčių dalyvauti.
Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai ir pasikeitus keliamiems reikalavimams paraiškos teikėjams dėl fizinio aktyvumo programų finansavimo, „LTU Aquatics“ formaliai neatitiko keliamų reikalavimų finansavimui gauti, kadangi iškilo abejonė dėl asociacijos „LTU Aquatics“ juridinių narių atitikimo nevyriausybinių organizacijų (NVO) statusui.
„LTU Aquatics“, kaip ir Nacionalinė sporto agentūra bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, vertindama skęstančiųjų skaičių Lietuvos vandens telkiniuose, yra suinteresuota viešojo intereso užtikrinimu, t. y. mokymo plaukti programos vykdymu.
Norima, kad kuo daugiau vaikų saugaus elgesio vandenyje ir pagrindinių plaukimo įgūdžių mokytųsi ne bet kur, o saugiuose ir visas higienos normas atitinkančiuose baseinuose su kvalifikuotais, profesionaliais ir patyrusiais treneriais, plaukimo instruktoriais.
Atsižvelgiant į teisinį procedūrų reglamentavimą ir tai, kas išdėstyta aukščiau, siekiama šios programos vykdymą pradėti kaip įmanoma anksčiau, t. y. nuo šių metų spalio mėnesio.
Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mūsų šalyje nuskendo 117 žmonių, iš jų – keturi vaikai iki 18 metų.