Mokymas plaukti

Šiauliuose vykdomas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

Mokymas_plaukti_1

Plaukimo klubas „Delfinas“ antrus metus dalyvauja Lietuvos plaukimo federacijos rengiamame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.  Projekto tikslas – išmokyti nemokančius plaukti I-V klasių moksleivius ir suteikti saugaus egesio prie vandens ir vandenyje žinias, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei populiarinti plaukimą.

Nuo šių metų spalio 1 dienos Dainų g. 33a esančiame baseine treniruojasi 24 Šiaulių Sondeckio menų gimnazijos pradinukai, po 24 vaikus iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos ir Kairių pagrindinės mokyklos bei 12 mokelsivių iš Verbūnų pagrindinės mokyklos.

Į treniruotes vaikus lydinčios mokytojos sako, kad vaikams treniruotės baseine teikia daug džiaugsmo, treniruotėse lavėja jų fizinės savybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė, taip pat pusiausvyra, koordinacija, vikrumas, reakcija.

Su vaikais dirba trys treneriai: Laima Ribikauskienė, Robertas Šuipis ir Kristina Zajauskienė.

Per 18 plaukimo treniruočių vaikai bus mokomi įvairių plaukimo judesių, saugių šuoliukų į vandenį. Treneriai siekia, kad projekto pabaigoje vaikai be pagalbinių priemonių nuplauktų 25 m atstumą.

Paskutinių treniruočių metu bus patikrinti vaikų gebėjimai pagal tris lygius: gebėjimas nuplaukti 25 m pasirinktu būdu be pagalbinių priemonių (I lygis), su viena pagalbine priemone (II lygis), su dviem ir daugiau pagalbinių priemonių (III lygis).

Treneriai sako, kad mokėti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – tai tas pats, kas mokėti skaityti, rašyti, skaičiuoti. Tas pats, kaip žinoti saugaus elgesio taisykles einant per gatvę, važiuojant dviračiu ir panašiai. Tad plaukimo technikos pagrindų geriausia mokyti 7-10 metų vaikus.

Mokymas_plaukti_1

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai