Mokymas plaukti

Norite, kad vaikai jaustųsi saugiai vandenyje – išmokykite juos plaukti

Plaukimo pamoka. LPF nuotr.

Su kiekviena diena artėjanti vasara primena apie jau greitai paplūdimius nugulsiančius poilsiautojus. Ir nors sezonas naujas, nerimas dėl stiprių plaukimo įgūdžių neturinčių vasarotojų niekur nedingsta.

Išankstiniai Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenys rodo, kad praėjusiais metais Lietuvoje vanduo tyliai pasiglemžė mažiausiai 144 gyvybes. Iš jų – septyni vaikai ir jaunuoliai iki 19 metų.

Mokymo plaukti specialistai žino – neužtenka vien paprotinti suaugusius ar sudrausminti vaikus, neatsargiai besielgiančius tvenkinio, ežero, upės ar jūros pakrantėje. Jeigu tėvai nori, kad jų vaikai būtų saugūs vandenyje – juos būtina išmokyti plaukti.

Nors ilgiau nei dešimtmetį Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ kasmet tūkstančius šalies antrokų supažindina su pradiniais plaukimo įgūdžiais ir svarbiausiomis elgesio taisyklėmis prie atvirų vandens telkinių, mokytis plaukti rekomenduojama ištisus metus.

Ilgos pertraukos tarp plaukimo pamokų blogina rezultatus, ypač, jeigu vaikai mokytis naujų įgūdžių pradėjo tik visai neseniai. Kaip ir mokantis skaityti, taip ir mokantis plaukti, vaikai greičiau įsisavina reikiamus įgūdžius, kai tą daro reguliariai. Reguliarios plaukimo treniruotės ne tik padėtų išlaikyti vaiko pasitikėjimą vandeniu, bet ir sumažintų galimą paskendimo riziką.

Be to, plaukimas be kitų savo privalumų sveikatai yra itin naudingas vaiko vystymuisi ir raidai. Žinoma, kiekvienas vaikas – unikalus, tad tėvai taip pat turėtų nepamiršti priminti savo atžaloms, kad neverta nerimauti dėl to, kad jų broliams, seserims ar draugams mokytis plaukti sekasi geriau.

Net ir padarę pažangą, vaikai gali grįžti kelis žingsnius atgal, tačiau tai natūrali mokymosi proceso dalis. Labai svarbu, kad tėvai išliktų pozityvūs, skatintų savo vaikus nepasiduoti ir padėtų jiems įveikti vandens baimę.

ltu swimming mok plaukti

Plaukimo pamoka. LPF nuotr.

Tam pritaria ir LPF Strateginių projektų vadovas Marius Kairys, besidžiaugiantis, kad skendimų prevencijai Lietuvoje dėmesio skiria ir mūsų šalies verslas.

„Lietuvos plaukimo federacijos vardu dar kartą dėkoju mūsų partneriams iš „Girteka Logistics“, parėmusiems pernykštę mūsų socialinę kampaniją, skatinusią tėvus išmokyti vaikus plaukti. Esame dėkingi už parodytą neabejingumą šiai problemai ir jos nušvietimą platesnei visuomenei.

Kiekviena prarasta gyvybė yra labai brangi, todėl skatiname visus nelikti nuošalyje, rodyti teigiamą pavyzdį kitiems ir nenustoti rūpintis mūsų ateities – vaikų saugumu“, – ragina M. Kairys.

LPF šiandien taip pat organizuoja ir standartizuotą trenerių mokymo ir sertifikavimo sistemą, kur treneriai gali pagilinti vaikų mokymo plaukti žinias ir praktinius gebėjimus, reikalingus vykdant projektą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.

Tikimasi, kad sėkmingai kursus užbaigę ir LPF sertifikatus „Vaikų plaukimo treneris“ gavę mokymo plaukti specialistai galės aukščiausiu kokybiniu lygiu įgyvendinti „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ programą, kuriai itin svarbios trenerių kompetencijos.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai