Mokymas plaukti

Pamokose mokysis plaukti 5800 šalies moksleivių

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai skuba ne tik į mokyklos suolus, bet ir į šalies baseinus, kur spalio mėnesį prasidėjo pirmosios projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ plaukimo pamokos, sukvietusios net 5800 visų šalies apskričių moksleivių.

Kone pusė savivaldybių neturi tinkamos mokymui plaukti infrastruktūros, todėl daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė mokytis plaukti baseine, kuriame dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimą į pamokas užtikrina savivaldybės.

Projekte dirba tik kūno kultūros ir sporto specialistams keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį. Vaikai mokomi plaukti pagal Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką, kurioje didelis dėmesys skiriamas ne tik trenerių kvalifikacijai, bet ir vaikų saugumui bei priežiūrai mokymosi plaukti metu.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos tampa prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėvai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų, bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas lavinimo veiklas.

Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį kokybiškose plaukimo pamokose, kurias vykdo plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Šiemet, kaip ir pernai, vaikai turi galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai. Tikimės, jog toks individualus vaikų pasiekimų vertinimas bus aiški žinia tėvams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sakė LPF viceprezidentė dr. Ilona Judita Zuozienė.

Siekiama, kad praėję bendrą 32 pamokų kursą vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sek.), mokės atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5–6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį – ,,burbulai“), gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje), plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sek.), išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius laisvu stiliumi su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m), bei sugebės nuplaukti 50 m nugara ar laisvu stiliumi.

Projektą ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ koordinuoja ir administruoja LPF, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projektas truks iki sausio mėn. (22 arba 15 pamokų) ir bus tęsiamas 2017 m. vasario–gegužės mėn. (10 ir 17 papildomų pamokų).

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai