Birželio 16–17 d. į Kėdainių r. esančią sodybą „Medžiotojų sostinė“ susirinko gausus būrys plaukimo trenerių iš įvairių Lietuvos kampelių. Projektui ,,Moku plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ skirtame įvadiniame seminare dalyvavo 52 treneriai iš Kaišiadorių, Utenos, Pasvalio, Šalčininkų, Vilniaus, Mažeikių, Elektrėnų, Kauno, Telšių, Ignalinos, Anykščių, Alytaus, Šiaulių, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Druskininkų ir Šakių.
Pirmąją dieną Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė supažindino dalyvius su nacionalinė programa „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ bei pasidalino vizito į Nyderlandus metu sukaupta patirtimi – aptarė, kaip vyksta vaikų mokymas plaukti šioje šalyje ir kokie reikalavimai taikomi, norit gauti A, B arba C lygio diplomą.
LPF generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis seminaro dalyviams papasakojo apie gerąją Izraelio ir Norvegijos patirtį mokant vaikus plaukti – kaip atrenkami ir mokomi vaikai, kaip žiūrima į tėvus, kurie nesirūpina šio įgūdžio mokymu, kokios galimybės atsiveria gabiesiems.
Dr. Aurimas Juozaitis savo pristatymo metu pasistengė visus dalyvius įtraukti į bendrą darbą – jie buvo padalinti grupelėmis ir kruopščiai vykdė lektoriaus užduotis. „Pirmokais“, „Žalidra“, „Kampiniais vandeniais“, „Aviliu“, „Koralu“, „Centru“ ir „Viltimi“ pasivadinusios komandos diskutavo tiek plaukimo pamokų vykdymo klausimais, tiek saugumo vandenyje tema. Nemažai diskusijų sukėlė klausimas, koks amžius tinkamiausias pradėti vaikus mokyti. Būta įvairių nuomonių, tačiau apibendrinus rezultatus apsistota ties 8 m. amžiumi.
Moderuojami dr. A. Juozaičio, treneriai išskyrė tokius išgyvenimo vandenyje įgūdžius: vandens baimės neturėjimą, vandens savybių (aplinkos) pažinimą, kvėpavimo įsisavinimą, mokėjimą įvairiai nušokti į vandenį, gebėjimą keisti kūno padėtį, atsipalaidavimą plaukiant, gebėjimą elgtis saugiai neįprastose situacijose, gebėjimą nušokti ir nuplaukti bent 25 m. Prie varžybinių įgūdžių dalyviai priskyrė gebėjimą techniškai atlikti atskirus plaukimo judesius, taisyklingą (technišką) plaukimą dviem sportiniais būdais, gebėjimą atlikti pradmės šuolį, įveikti dviem būdais 25 m atstumą (siekiamybė – 50 m).
Pirmosios dienos vakarą dalyviai taip pat netinginiavo. Pirmiausiai LPF viceprezidentė I. J. Zuozienė pasidalino vaizdine medžiaga, kurioje parodoma, ką turi mokėti vaikai, siekiantys A, B ir C plaukimo diplomo, o vėliau treneriai išrinko LPF organizuoto vaikų piešinių konkurso „Moku plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ nugalėtojus. Daugiausiai seminaro dalyvių balsų sulaukė Viltės Rusinovič (darželis ,,Aušrinė“, Kaunas), Anglinos Čeponytės (Ignalinos Česlovo Kudabos progimanzija), Ignės Spulytės (Ignalinos Česlovo Kudabos progimanzija), Lauros Kriaučiūnaitės (Elektrėnų meno mokykla), Deimantės Dubakaitės (Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija), Patricijos Gedrimaitės (Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija), Kristipo Kerpausko (Kauno P. Mašioto pradinė mokykla), Dominyko Jonuškos (Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija), Urtės Mašalaitės (Kauno P. Mašioto pradinė mokykla), Eitvydo Tichonovo (Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla), Dovydo Norvilos (Kauno l/darželis „Žara“) ir Monikos Krylaitės (Kauno Jono Pauliaus II gimnazija) piešiniai. Nugalėtojai bus apdovanoti LPF prizais, o jų darbeliai atsidurs 2016 m. kalendoriuje.
Antrąją dieną psichologas dr. Tomas Lagūnavičius dalyvius ne tik vaizdžiai supažindino su įvairiais besimokančių plaukti vaikų tipais, bet ir mokė, kaip juos motyvuoti kovojant dėl rezultatų, kaip elgtis siekiant apsisaugoti nuo manipuliuojančių vaikų ir jų tėvų. Treneriai taip pat turėjo galimybę patys pademonstruoti plaukimo veiksmus ir padiskutuoti, kokius veiksmo išmokimo metodus geriausiai taikyti mokant plaukti.
Pasibaigus seminarui dalyviai džiaugėsi, kad jo metu išgirdo daug naudingos ir praktiškos informacijos, kurią planuoja pritaikyti darbo su vaikais metu, taip pat nemažiau vertinga jiems pasirodė galimybė pasidalinti patirtimi su kolegomis.
Gaila, kad nesulaukta dalyvių iš tokių stambių plaukimo mokymo įstaigų kaip Kauno plaukimo mokykla ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazija.
Projekto „Moku plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“, kurį finansuoja KKSD, pirmosios pamokos numatytos naujais mokslo metais – rugsėjo mėnesį.