Mokymas plaukti

Pradinius plaukimo įgūdžius įgijo dar per 5,7 tūkst. vaikų

Iki vasaros likus nepilniems dviem mėnesiams VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) ir informacijos paslaugų biuras skelbia apie projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ dar vieno sezono pabaigą.

Nors dėl šalyje paskelbto karantino projektas vyko su pertraukomis, 5754 vaikai sėkmingai pabaigė 18 saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje užsiėmimų baseine, o 5134 iš jų spėjo užbaigti ir visą 32 pamokų ciklą.

Prie projekto taip pat prisijungė ir šalies savivaldybės, apmokėjusios 14 mokymo plaukti pamokų: Varėnos savivaldybė perėmė 158 mokinius, Kauno  2279, Klaipėdos  300, Šiaulių  102, Ignalinos  132, Utenos  195, Šalčininkų  30, Vilniaus  25, Šakių raj.  111, Marijampolės  66, Palangos miesto savivaldybė  175 mokinius.

Projekto vykdytojams teko pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis baseinuose, kad būtų sumažinta rizika užsikrėsti COVID-19.

Po pertraukos į baseinus sugrįžę moksleiviai pasikartojo saugaus elgesio taisykles ir išmoko naujų pratimų, padėsiančių ateityje ne tik nebijoti vandens, bet ir judėti jame daug užtikrinčiau.

„Man patiko eiti į „Girstučio“ baseiną. Vanduo švarus, yra įvairaus gylio baseinų ir net labai graži ir linksma čiuožykla. Treneriai ten buvo malonūs, – įspūdžiais dalinasi projekte dalyvavusi moksleivė Ugnė. – Aš tikrai išmokau labai daug – ir plaukioti, ir nardyti. Buvo labai smagu kartu su visais klasės draugais keliauti į baseiną. Vasarą, kai atostogavome Graikijoje, mama leisdavo man pačiai su sese pabūti baseine, nes mes jau mokėjome jame saugiai elgtis.“

Jos sesuo Eglė, kaip ir nemaža dalis projekto dalyvių, iki tol plaukti nemokėjo.

„Man labai patiko antroje klasėje pradėti lankyti baseiną. Tada aš dar nemokėjau plaukti, bet greitai išmokau. Kartu mes žaidėme visokius žaidimus, atlikome daug įvairių plaukimo pratimų“, – prisimena ji.

Mergaičių mamą Rasą Moniką Knyzą projekto rezultatai itin džiugina. Moteris norėtų, kad visi pradinių klasių moksleiviai turėtų galimybę gauti būtinų plaukimo įgūdžių ir įgytų reikiamų žinių apie saugų elgesį prie vandens.

„Labai džiaugiuosi projektu, kuris leido mano dviem dukroms išmokti plaukti. Įžvelgiu bent kelis labai svarbius aspektus. Šiuo metu, manau, daug kas susiduria su logistinėmis problemomis, kaip nuvežti ir parvežti vaiką iš vieno ar kito būrelio. Projektas išvadavo mane nuo papildomo vežiojimo. Vaikai lankė baseiną pamokų metu, jie nueidavo ir sugrįždavo iš mokyklos su savo auklėtoja.

Antras dalykas, kuris taip pat turi būti įvardijamas, tai finansai. Ne visi tėvai gali leisti sau mokėti už vaiko plaukimo pamokas, o čia tokia galimybė suteikiama visiems klasės vaikams.

Kitas svarbus dalykas – bendras vaikų fizinis lavinimas. Dar vis yra mokyklų, kurios neturi bazės kokybiškai organizuoti fizinio lavinimo pamokas, o plaukimo pamokos tikrai vyko ir vaikai tikrai sportavo. Be kita ko, manau, kad tos bendros klasės išvykos į ir iš baseino veikė kaip komandos formavimo užsiėmimas.

Pačiose pamokose aš nedalyvavau, bet mano vaikai buvo be galo patenkinti. Išmoko ne tik plaukti, bet ir saugiai elgtis šalia vandens ir vandenyje. Pastebėjau, kad dukros tapo drausmingesnės ir suvokė, jog prie vandens telkinių ar baseine reikia elgtis atsargiai, laikytis taisyklių. Labai esu dėkinga už šį projektą ir, manau, jis pradinių klasių vaikams būtinas“, – įsitikinusi R. M. Knyza.

Lapkritį šalyje prasidėjus antrajam visuotiniam karantinui, o baseinams nebepriimant lankytojų, projekto veiklos buvo sustabdytos.

Artėjant maudymosi sezonui, LPF informacijos ir paslaugų biuras ragina visus būti atsakingais ir pasikartoti elgesio prie atvirų vandens telkinių taisykles, kad vasarą kartu sutiktume saugiai.

Saugaus elgesio prie vandens taisyklės:

  • Nepervertinkite savo galimybių ir niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų;
  • Neplaukiokite visiškai vieni ir nepalikite vaikų be suaugusiųjų priežiūros;
  • Plaukite palei krantą ir nesimaudykite už gylį ribojančių plūdurų bei draudžiamose vietose;
  • Visada paisykite paplūdimyje budinčių gelbėtojų reikalavimų bei ten esančių ženklų ir vėliavos įspėjimų;
  • Nenerkite ir nešokite į seklų ar nepažįstamą vandens telkinį;
  • Neikite į vandenį pavargę ar sušilę po kaitinimosi saulėje;
  • Po valgio maudytis nerekomenduojama.

VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro vykdomas projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ yra iš dalies finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai