Mokymas plaukti

Prasidėjus naujiems mokslo metams sugrįžta vaikų mokymo plaukti projektas

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai skuba ne tik į mokyklos suolus, bet ir į šalies baseinus, kur rugsėjo mėnesį jų laukia pirmosios projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ plaukimo pamokos. Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės.

Projekte dalyvauja 3410 mokinių iš Anykščių, Marijampolės, Alytaus m., Alytaus r., Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių, Pasvalio, Biržų, Kėdainių, Jonavos, Vilniaus m., Vilniaus r., Druskininkų, Šilalės, Visagino, Šalčininkų, Šakių, Birštono, Rietavo, Elektrėnų, Mažeikių, Telšių, Plungės, Akmenės, Utenos, Ignalinos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio ir Klaipėdos.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos taps prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų. Bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas veiklas – šokių, dailės, kalbų, informatikos ir pan. Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdys plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Šiemet pirmą kartą vaikai turės galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai. Tikimės, jog individualus vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sako LPF viceprezidentė dr. Ilona Judita Zuozienė.

Beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimu į pratybas rūpinasi savivaldybės. Projekte dirba kūno kultūros ir sporto specialistui keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį. Vaikai mokomi plaukti pagal LPF parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką.

Projektas truks iki gruodžio mėn. (18 pamokų) ir bus tęsiamas 2016 m. vasario–gegužės mėn. (14 pamokų). Tikimasi, kad praėję 18 pamokų kursą vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes),  mokės  atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5–6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį –  ,,burbulai“), gebės  slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje),  plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sekundžių), išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius krauliu su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m) bei sugebės nuplaukti 25 m nugara ar krauliu.

Mokymo plaukti pamokas vykdančių mokyklų, plaukimo klubų ir baseinų treneriai birželio mėnesį dalyvavo specialiai jiems surengtame seminare Kėdainiuose, kur susipažino su ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ projekto reikalavimais, kitų šalių gerąja patirtimi, su dr. A. Juozaičiu aptarė išgyvenimo vandenyje ir varžybinius įgūdžius, o su psichologu dr. Tomu Lagūnavičiumi analizavo motyvavimo priemones, veiksmo išmokimo metodus, besimokančių vaikų tipus ir kaip su jais dirbti.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai