Mokymas plaukti

Rugsėjį startavo mokymo plaukti projektas

Prasidėjus naujiems mokslo metams, šalies baseinuose startuoja dar didesnis ir gausesnis ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2016“ mokymo plaukti projektas. Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekte dalyvauja 6450 antros-trečios klasės mokinių iš Marijampolės, Alytaus, Kauno m. ir rajono, Kaišiadorių, Kėdainių, Vilniaus, Šilalės, Visagino, Šalčininkų, Šakių, Elektrėnų, Mažeikių, Telšių, Ignalinos, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos.

Beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė pakliūti į plaukimo pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai. Vaikai mokomi plaukti pagal LPF parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką.

„Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Tai, kad net 92 proc. tėvų supranta plaukimo svarbą, yra labai didelis žingsnis į priekį. Tyrimas parodė, kad mokantis plaukti baseine su treneriu reikšmingai dažniau išmokstama plaukti taisyklingai ir gebama pasiekti mokėjimo plaukti standartus“, – teigia LPF prezidentė doc. dr. I Zuozienė.

Projektas truks iki gruodžio mėn. pabaigos ir bus tęsiamas 2016 m. vasario–gegužės mėn. (14 pamokų). Tikimasi, kad praėję kursą, vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes),  mokės  atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5–6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį –  ,,burbulai“), gebės  slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje),  plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sekundžių), išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius krauliu su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m) bei sugebės nuplaukti 25 m nugara ar krauliu.

Mokymo plaukti pamokas vykdančių mokyklų, plaukimo klubų ir baseinų treneriai dalyvavo net dvejuose mokymuose: birželio 20–21 dienomis Kėdainiuose 47 plaukimo treneriai iš visos Lietuvos ne tik klausėsi teorinių paskaitų, bet ir intensyviai darbavosi atlikdami praktines užduotis, o rugsėjo 14 d. Kūno kultūros ir sporto departamente įvyko antrasis seminaras, skirtas šių metų vaikų mokymo plaukti projektų vykdytojams. 

Sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams nuo 2009 m. LPF įgyvendina bendradarbiaudama su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija ir mokyklomis. Programos esmė – dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms, kad vaikai nemokamai įgytų pagrindinius plaukimo įgūdžius. Pagrindinis šios programos įgyvendinimo platesniu mastu šalyje trukdis – finansavimo trūkumas.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai