Mokymas plaukti

Startavo projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“

Lietuvos plaukimo federacija įvadinių seminaru pradėjo vykdomą projektą šalies moksleiviams ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“. Projekto metu rugsėjo – gruodžio mėnesiais bus vykdomos plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje pamokos I-IV klasių nemokantiems plaukti mokiniams. Per 18 plaukimo pamokų vaikai bus mokomi adaptacinių pratimų prie vandens, žaidimų vandenyje, saugių šuoliukų į vandenį ir plaukimo judesių, tiek, kad gebės įveikti 25 metrų nuotolį be pagalbinių priemonių. Pamokų metu taip pat bus siekiama skatinti vaikų fizinį aktyvumą, populiarinti plaukimą vaikų tarpe, o treneriai turės puikią galimybę pastebėti gabius plaukimui vaikus. Plaukimo pamokų metu įgytų plaukimo įgūdžių patikrinimas vyks kontrolinių testu. LPF visiems dalyviams įteiks sertifikatus, kuriuose bus pažymėtas pasiekimų lygmuo.

Šiais metais išsiplėtė LPF vykdomo projekto geografija. Projekte dalyvaus Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Marijampolės, Anykščių, Šiaulių, Elektrėnų, Kaišiadorių, Trakų, Kedainių, Telšių, Pasvalio ir Kuršėnų miestų ir rajonų vaikai. Projekte dalyvaus per 750 vaikų ir per 100 trenerių, mokytojų, organizatorių, tėvų.

Lietuvos plaukimo federacija projektą vykdo jau antrus metus. Projektas dalinai finasuojamas iš Kūno kultūros ir sporto departamento Vaikų mokymo plaukti programos lėšų. Šiemet LPF vykdomam projektui skirta 108 tūkst. litų.

Mūsų siekis kokybiškai, patraukliai ir efektyviai organizuoti plaukimo pamokas, taip, kad vaikai ir pasibaigus projektui sugrįžtų į baseiną, ,,užsikrėstų“ plaukimu.

LPF viceprezidentė Ilona Zuozienė

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai