Plaukimas

A.Šidlauskui skirta Olimpinio solidarumo stipendija

Puikius rezultatus šiemet demonstravęs Andrius Šidlauskas sulaukė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) įvertinimo. Lietuvos rinktinės plaukikas pateko tarp 10-ies besirengiančių 2020 m. olimpinėms žaidynėms Tokijuje šalies sportininkų, kuriems skirta Olimpinio solidarumo stipendija

Ši stipendija skiriama jauniems ir perspektyviems sportininkams, kurie dar neturi užsitikrinę stabilaus finansavimo iš kitų šaltinių, laikotarpiui iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. arba iki tos akimirkos, kai prarandamos net teorinės galimybės dalyvauti žaidynėse.

Atrenkant kandidatus stipendijai gauti, Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo olimpinėse žaidynėse Tokijuje programos ekspertų komisija įvertino jų meistriškumo lygį bei jau pasiektus sąlyginai aukštus rezultatus. Taip pat svarbu ir tai, kad stipendiją gaunantis sportininkas nebūtų baustas už dopingo vartojimą ar elgesį, nesuderinamą su sporto ir bendrosios etikos principais.

Gautos stipendijos lėšos turės būti skiriamos mokomojo treniruočių proceso finansavimui (dalyvavimo treniruočių stovyklose išlaidos, bazių nuoma, kineziterapeuto paslaugos ir pan.).

A.Šidlauskas šių metų plaukimo sezone buvo vienas iš Lietuvos plaukimo rinktinės lyderių. Pasaulio čempionate Budapešte jis užėmė 6-ą, o Universiadoje Taipėjuje – 7-ą vietas 100 m krūtine plaukimo rungtyje.

Be A.Šidlausko stipendija taip pat buvo skirta Vadimui Korobovui (b/k irklavimas), Mantui Knystautui (graikų-romėnų imtynės), Irmantui Kačinskui (sunk. atletika), Edui Matusevičiui (lengv. atletika), Miglei Marozaitei ir Vasilijui Lendel (abu – dviračių sportas), Ievai Adomavičiūtei ir Armandui Kelmeliui (abu – irklavimas) bei Aurelijai Tamašauskaitei (šiuolaik. penkiakovė).

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai