Plaukikė Agnė Šeleikaitė – Europos universitetų žaidynių vicečempionė

Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) nuotr.

Liepos 27-29 Lodzė (POL) 50 m baseinas Rezultatai

Lenkijos mieste Lodzėje liepos 16 dieną prasidėjo Europos universitetų žaidynės (EUG2022). Tai stambiausias studentų sporto renginys Europoje, kuriame šiemet dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. atletų, atstovaujančių 47 nacionalinėms studentų sporto federacijoms.

Šiemet žaidynėse Lodzėje vykdomos 20 skirtingų sporto šakų varžybos, o trečiadienį pirmuosius startus turėjo plaukikai.

Plaukimo varžybose Lietuvai atstovauja studentai iš keturių mūsų šalies universitetų: Lietuvos sporto universiteto (Julius Bačkulis ir Rokas Alubickis), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (Agnė Šeleikaitė, Justina Birgiolaitė, Karolis Čereška ir Edis Baubonis), Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Ugnius Kamandulis ir Darya Borash) ir Vytauto Didžiojo universiteto (Ugnė Mažutaitytė ir Kotryna Teterevkova).

Trečiadienio finaluose sėkmingai startavo trys Lietuvos plaukikai.

Agnė Šeleikaitė (LSMU) 50 m plaukimo krūtine finale iškovojo sidabro medalį (32.21). Ji į priekį praleido tik Yeditepe universiteto (Turkija) plaukikę Gulsen Beste Samanci (32.07).

Julius Bačkulis (LSU) 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale buvo penktas (23.46). Nugalėtoju tapo Lodzės technikos universiteto atstovas Marcel Wagrowski (22.90).

Darya Borash (VILNIUS TECH) 200 m plaukimo nugara finale užėmė 6-ąją vietą (2:38.31). Čia greičiausia buvo Liono universiteto (Prancūzija) studentė Rebecca Gensane (2:24.30).

Europos universitetų žaidynes kas porą metų vis kitame Europos mieste organizuoja Europos universitetų sporto asociacija (EUSA).