Alytuje finišavo LPF Ilgų ir vidutinių nuotolių taurė

Alytus

50 m baseinas

Vasario 14 d.

Varžybų rezultatai: Merginos | Vaikinai

Dzūkijos sostinėje Alytuje baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos. Finalinio trečiojo etapo metu dalyviams teko plaukti 400 m laisvu stiliumi, o taip pat buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi šių metų taurės plaukikai.

Merginų amžiaus grupėje (nuo 16 m.) jau trečiąjį šių metų taurės medalį iškovojo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Agnė Šeleikaitė. Greičiausiai iš varžovių įveikusi antrąją nuotolio dalį ji 1,79 sek. pagerino savo asmeninį rezultatą, finišuodama per 4 min. 43,97 sek., ir užėmė pirmąją vietą. Perpus ilgesnėje distancijoje aukso medalį pelniusiai Erikai Martišiūtei šįkart atiteko sidabro apdovanojimas. Kauno PM plaukikė užfiksavo 4 min. 45,70 sek. laiką. Trečiąją vietą iškovojo Alytaus sporto ir rekreacijos centrui atstovaujanti Greta Gataveckaitė (4 min. 52,81 sek.).

Jaunesniųjų grupėje (iki 16 m.) nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Gabrielė Burokaitė (4 min. 55,82 sek.), iškovojusi bronzą perpus ilgesniame nuotolyje. Antroji vieta atiteko jos komandos draugei Anastasijai Chafizovai (4 min. 56,84 sek.). Savo medalių kolekciją papildė ir Panevėžio „Žemynos“ auklėtinė Ieva Vilimaitė, iškovojusi trečiąją vietą (4 min. 57,30 sek.). Ievai tai jau trečiasis šių metų taurės apdovanojimas. Greičiausiai paskutinius 100 m įveikusi Impuls plaukimo akademijos plaukikė Patricija Kondraškaitė šįkart liko ketvirtoje vietoje, nuo lyderių trejeto atsilikusi 1,65 sek. (4 min. 58,95 sek).

Vaikinų grupėje (17 m. ir vyresni) nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Povilas Strazdas, iškovojęs trečią varžybų medalį. Nors nugalėtojo laikas – 4 min. 11,52 sek. ­– kiek daugiau nei 7 sek. prastesnis už pernai metų taurėje pasiektą rezultatą, jo pilnai užteko aukso apdovanojimui. Antrąją vietą užėmė Mantas Lisauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“), užfiksavęs 4 min 13,11 sek, o trečioji vieta atiteko kitam Kauno SM „Startas“ plaukikui Rimui Bacevičiui (4 min. 14,57 sek.). Jam vos 0,09 sek. pralaimėjo ketvirtas likęs Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Rokas Juozelskis (4 min. 14,66 sek.).

Jaunesniųjų grupėje (16 m. ir jaunesni) aukso apdovanojimą pelnė Panevėžio „Žemynos“ plaukikas Tomas Navikonis (4 min. 20,04 sek.), perpus ilgesnėje distancijoje laimėjęs antrąją vietą. Jam nusileido II taurės etapo 800 m plaukimo l. stiliumi nugalėtojas Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“), atplaukęs per 4 min. 21,49 sek. Trečią laiką užfiksavo ir bronzos medalį iškovojo Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Danielis Kvederis – 4 min. 23,43 sek.

Sėkmingiausiai LPF Ilgų ir vidutinių nuotolių taurėje sekėsi Panevėžio „Žemynos“ plaukikams – iškovoti 3 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimai. Taip pat 3 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį pasidalino Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai. Lyderių trejete ir Vilniaus miesto sporto centras, kurio plaukikai laimėjo 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus.

Alytaus sporto ir rekreacijos centras 1

Geriausia šių metų taurės varžybų plaukike pagal etapų metu surinktus taškus jaunesniųjų grupėje pripažinta Ieva Vilimaitė (Panevėžio „Žemyna“). Antroji vieta atiteko Gabrielei Burokaitei (Vilniaus miesto sporto centras), o trečioji – Patricijai Kondraškaitei (Impuls plaukimo akademija). Vyresniųjų tarpe triumfavo Agnė Šeleikaitė (Kauno plaukimo mokykla), aplenkusi 2-ą vietą užėmusią Eriką Martišiūtę (Kauno plaukimo mokykla) ir Kamilę Kučaitę (Panevėžio „Žemyna“), iškovojusią 3-ą vietą.

16-mečių ir jaunesnių vaikinų grupėje taurės lyderiu tapo Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“), surinktais taškais aplenkęs antroje vietoje likusį Tomą Navikonį (Panevėžio „Žemyna“). Prizininkų trejete ir Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Jokūbas Tijūnonis. Vyresniųjų grupėje nugalėjo Mantas Lisauskas (Kauno sporto mokykla „Startas“), 2-ą vietą iškovojo Vilniaus miesto sporto centro plaukikas Povilas Strazdas, o 3-a vieta atiteko  dar vienam Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtiniui Rimui Bacevičiui.

Etapų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurės medaliais, o geriausi varžybų plaukikai – piniginiais prizais.